św. Marka, ewangelisty, święto

Marka, Jarosława

Przyjaźń jest jak dające cień drzewo, pod którym szukam wytchnienia.
Samuel Taylor Coleridge

1 P 5, 5b-14 • Ps 89 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

28 marca 2020

29.03.2020r. - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W TYGODNIU
– dzisiaj przypada już piąta niedziela Wielkiego Postu, trzecia niedziela w której z powodu koronowirusa ograniczona jest liczba uczestniczących we Mszach świętych. Przypominamy, że obecnie jest to liczba pięć osób. Czyli właściwie to na Mszę św. może przyjść tylko najbliższa rodzina, która zamówiła intencje mszalną. Jest to przykre i trudne ale konieczne, aby ustrzec się koronawirusa.

Aby umożliwić choć kilku osobom więcej w uczestnictwie w Mszach codziennych, odprawiamyod jutra w dni powszednie Msze święte o godz. 7.00 i 7.30.

Msze święte popołudniowe od jutra w związku ze zmianą czasu na letni odprawiamy o godzinę później to jest o godzinie 18.00.

Za tydzień przypada niedziela palmowa ale bez poświęcenia palm.

PRZYPOMINAMY – jest czas Wielkiego Postu, okres w którym przystępujemy do spowiedzi świętej. Nie ma w tegorocznym Poście rekolekcji z całodziennym dniem spowiedzi ale zachęcamy, aby przystąpić do sakramentu pokuty. Ksiądz proboszcz jest do dyspozycji parafian przez cały dzień od godziny 8 do 18.Wystarczy zadzwonić i umówić się na określoną godzinę i aby uniknąć tłoku. Zachęcamy też, aby będąc w pobliżu kościoła, wstąpić do naszej kaplicy całodziennej adoracji i pomodlić się trochę, zwłaszcza w intencji ustania pandemii koronawirusa. My księża tę intencje przedstawiamy Bogu w każdej Mszy świętej.

Rozprowadzamy paschaliki  – małe świece na liturgię Wielkiej Soboty i Wielkanoc. Jest to akcja Caritas. Kupując taką świecę w cenie 10 zł wspierasz akcje dobroczynne  Kościoła.

Ofiara na kwiaty do Bożego grobu: ul. Mieszka I – 185 zł. Bóg Zapłać!