Sary, Agnieszki

Przyjaciel to ktoś, przed kim można głośno myśleć.
Epiklet

Dz 9, 31-42 • Ps 116B • J 6, 55. 60-69 liturgia dnia

Średnia zgonu w 2024r. 79,3 l

29 listopada 2020

29.11.2020r. - I NIEDZIELA ADWENTU

I Niedziela Adwentu rozpoczynamy dzisiaj nowy rok i okres liturgiczny, który jest czasem oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Za kilka 'tygodni uroczyście będziemy obchodzić pamiątkę Jego pierwszego przyjścia na ziemię, a nasze serca i myśli będą pełne oczekiwania na Jego powtórne przyjście w chwale. Dzisiejsza liturgia na to przyjście kieruje naszą uwagę. Czuwajmy więc na modlitwie i ufnie oczekujmy.

W TYGODNIU
- poniedziałek - wspomnienie św. Andrzeja, Apostoła. Dzień imienin ks. bp. Andrzeja Przybylskiego, pamiętajmy o nim w naszych prywatnych modlitwach.
- czwartek - I czwartek miesiąca rano Msza wotywna o powołania kapłańskie na zakończona wspólna modlitwa o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie. Spowiedź św. od godziny 16.00.
- piątek - I piątek miesiąca rano Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa po Komunii wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt wynagrodzenia. Spowiedź od godziny 16.30.
- sobota - I sobota miesiąca rano Msza wotywna o Niepokalanym Sercu N.M.P. po Komunii wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania loretańska do N.M.P. oraz akt wynagrodzenia Niepokalanemu sercu Maryi.

PRZYPOMINAMY
Okres Adwentu to wyjątkowy czas refleksji i oczekiwania na przyjście Mesjasza. W tym czasie oddajemy cześć N.M.P. poprzez tak zwaną mszę RORATE w tym roku Msza Roratnia odprawiana będzie codziennie o godzinie 17.00 z wyjątkiem niedzieli. Podczas każdej mszy rozważać będziemy teksty Pisma Św. z Księgi Proroka Izajasza, i wyjaśniać je w krótkich codziennych kazaniach.

W tym roku niestety nie będziemy mogli uczestniczyć w corocznych rekolekcjach dlatego w każda sobotę adwentu od godziny 19 - 20 zapraszamy wszystkich parafian na czuwania Adwentowe ,,Nie Śpijcie Czuwajcie ”. Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz katecheza ewangelizacyjna.

Jak co roku można nabyć Świece na stół wigilijny wspierając przy tym ogólnopolską akcje Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Koszt dużej świecy 15 zł małej 7 zł, świece nabyć możemy po Mszy św. w zakrystii jak również w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.

Każdy kto chce wspomóc osoby ubogie i bezdomne może to uczynić dostarczając do naszej parafii:
– nową odzież (czapki, rękawiczki, szaliki, spodnie, swetry)
– używane kurtki
– środki czystości

Odzież zostanie przekazana naszej diecezjalnej CARITAS.  W II Niedzielę Adwentu w kruchcie naszego kościoła zostaną wystawione specjalne pudełka do których będzie można składać odzież jak i artykułu spożywcze lub środki czystości

Opłatki na stół wigilijny tradycyjnie będą roznosić p. Kościelny oraz p. Organista w tym tygodniu.

P. Organista: poniedziałek: POROSŁO, PIEŃKI, DĄBROWA, MICHALÓW, LEŚNA, LEONÓW wtorek: SOBAKÓW środa: SOBAKÓWEK CZERNO JASNA GÓRKA czwartek: JÓZEFINA GORZKOWICZKI piątek: GORZKOWICZKI, SZCZEPANOWICE sobota: KOL. BUJNICZKI, RYSZARDÓW, KOL. GORZEDÓW

P. Kościelny: Poniedziałek: KOMORNIKI, WOLA KOTKOWSKA, KOTKÓW, BORZĘCIN, KOL. KOTKÓW wtorek: SZCZUKOCICE, ul. PRZEDBORSKA środa: PLUCICE czwartek: KOL. PLUCICE piątek: BUJNICZKI sobota: ul. MIESZKA  I, ul. B. KRZYWOUSTEGO

Mamy bardzo ważna informacje, że za tydzień 6 grudnia ma przybyć do naszej wspólnoty parafialnej specjalny gość z nieba dlatego zapraszamy na Mszę św. o godzinie 11.30 wszystkie dzieci, które pragną się z nim spotkać . Po Mszy św. będą czekać na was drobne upominki.

Przypominamy ze sakrament Chrztu św. w naszej parafii odbywa się w każdą I niedziele miesiąca na Mszy św. o godzinie 11.30 i 3 sobotę miesiąca po Mszy św. o godzinie 17.00 oraz w drugi dzień świąt o godzinie 11.30 na Mszy św. (od tej reguły nie ma wyjątków).