św. Marka, ewangelisty, święto

Marka, Jarosława

Przyjaźń jest jak dające cień drzewo, pod którym szukam wytchnienia.
Samuel Taylor Coleridge

1 P 5, 5b-14 • Ps 89 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

20 grudnia 2020

20.12.2020r. - IV NIEDZIELA ADWENTU

– w dniu dzisiejszym  taca jest przeznaczona na zapłatę za wywóz śmieci z cmentarza. Bóg zapłać!

W  TYGODNIU – jutro od godziny 9:00 odwiedzamy chorych z sakramentami świętymi. Przez trzy najbliższe dni tygodnia dyżurujemy przez dwie godziny w konfesjonale: 16:00 – 18:00, aby dać wszystkim parafianom okazję do spowiedzi świętej przed zbliżającym się Bożym Narodzeniem. W środę o godz.17.45 odprawimy czuwanie adwentowe.

W czwartek wypada wigilia Bożego Narodzenia. Mszy wieczornej nie ma – będziemy w tym czasie spożywać wieczerzę wigilijną. Pasterki na filiach o godz. 22:00, w kościele parafialnym o godz.24:00. W piątek przypada uroczystość Bożego Narodzenia. Msze oprawiamy począwszy od godz. 9:00 tak jak w każdą niedzielę. W sobotę w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia przypada święto św. Szczepana. Odprawimy Msze święte jak w każdą niedziele. Na sumie i na filiach będzie poświęcenie owsa. Niedziela po świętach to niedziela świętej Rodziny.

PRZYPOMINAMY – powiadamiamy parafian, że w tym roku ze względów sanitarnych i z powodu panującej pandemii nie będzie normalnej wizyty kolędowej w domach. Parafianie, którzy by chcieli, aby przybyć do nich z wizytą duszpasterską, bo na przykład mają nowy dom do poświęcenia, niech to zgłoszą. Będziemy w zamian za to odprawiać codzienne Msze za poszczególne wioski i ulice parafii prosząc ogólnie dla tych rejonów o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski. Już dziś na te Msze święte serdecznie parafian zapraszamy.

Zachęcamy do nabywania świec adwentowych. Mamy ich jeszcze trochę. Nie chcielibyśmy ich zwracać do Caritas diecezji. Kto nie ma jeszcze takiej świecy, niech ją zakupi.

Osoby które z różnych powodów nie będą mogły uczestniczyć w Święta Bożego Narodzenia w kościele, informujemy, że na parafialnym kanale You Tube będziemy transmitować z naszego kościoła następujące Msze Święte:

- 25.12.2020r. godz. 24.00 – Pasterka
- 25.12.2020r. godz. 09.00 – Msza Święta