Sary, Agnieszki

Przyjaciel to ktoś, przed kim można głośno myśleć.
Epiklet

Dz 9, 31-42 • Ps 116B • J 6, 55. 60-69 liturgia dnia

Średnia zgonu w 2024r. 79,3 l

27 grudnia 2020

27.12.2020r. - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

– przypada w liturgii święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wszystkie rodziny naszej parafii polecamy w modlitwach wstawiennictwu Świętej Rodziny.

W TYGODNIU – kończy się rok  Pański 2020. Zakończymy go w naszej świątyni w czwartek o godzinie 17.00 wspólną modlitwą dziękczynną, przebłagalną i błagalną. Zapraszamy.

W piątek 1-go stycznia 2021 roku, przypada w liturgii Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i zarazem Światowy Dzień Pokoju. W tym dniu odprawimy Msze wedle porządku niedzielnego.

Pierwszy piątek w styczniu wypada w Nowy Rok. Msza za zamarłych w miesiącu grudniu będzie odprawiona wyjątkowo tydzień później, to jest 8 stycznia.

PRZYPOMINAMY – jak już ogłaszaliśmy, nie ma  normalnej wizyty kolędowej - z domu do domu. Przyczyną jest trwająca pandemia. Rodziny, które jednak chciałby mieć kolędę i pobłogosławiony dom, niech zgłoszą to do święta Trzech Króli. W zamian kolędy będziemy odprawiać wieczorami Msze święte za poszczególne wsie i ulice parafii. Będą to Msze z kazaniem i specjalnym błogosławieństwem parafian. Na tych Mszach będzie też zbierana taca. Już na ten tydzień wyznaczone są takie dwie Msze święte.

W święto św. Szczepana zmarł w szpitalu w Radomsku ks. Jan Antoniak, proboszcz parafii Krzemieniewice. Termin jego pogrzebu nie jest jeszcze ustalony. Gdy będzie wszystko wiadome, wywiesimy tę wiadomość w gablocie przed kościołem.