Sary, Agnieszki

Przyjaciel to ktoś, przed kim można głośno myśleć.
Epiklet

Dz 9, 31-42 • Ps 116B • J 6, 55. 60-69 liturgia dnia

Średnia zgonu w 2024r. 79,3 l

06 lutego 2021

07.02.2021r. - V NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:
- w środę -  wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy,
- w czwartek -wspomnienie N.M.P. z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,

PRZYPOMINAMY – krótka informacja o Lourdes w związku ze Światowym Dniem Chorego. W 1858 r. w 4 lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Boża objawiła się ubogiej pasterce Bernardecie Soubirous w Lourdes położonym we francuskich Pirenejach. Podczas 18 zjawień Maryja wzywała do modlitwy i pokuty oraz poleciła, by na miejscu objawień stanął kościół. Wkrótce Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń  i uzdrowień stając się światowym centrum kultu maryjnego. W sposób szczególny do Lourdes pielgrzymują chorzy z całego świata.
Przy okazji dnia chorego kierujemy do wszystkich parafian prośbę, aby prosić księdza do chorych i starszych wiekiem domowników, aby byli zaopatrzeni sakramentami chorych, aby nie było u nas zgonów ludzi bez spotkania z księdzem, który wyspowiada i udzieli namaszczenia chorych.
Za tydzień tj. 14 lutego, w ramach XXIX Światowego Dnia Chorego, zostanie przeprowadzona przed naszym kościołem zbiórka ofiar do puszek. Pieniądze ofiarodawców będą przeznaczone na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych, inicjowanych przez ruch dobroczynny „Betel”.
W tym tygodniu w czwartek 11 lutego, zostanie zabrany z parafii zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

OGŁOSZENIE NATURY SPOŁECZNEJ – w związku z przypadającą w tym roku 100 rocznicą powstania Orkiestry dętej w Gorzkowicach, członkowie orkiestry zwracają się z gorącą prośbą do mieszkańców naszej gminy, o udostępnienie wszelkich materiałów pisanych, fotograficznych, filmów z różnego rodzaju uroczystości oraz pamiątek materialnych związanych z działalnością orkiestry. Pozyskane materiały posłużą do opracowania książki o historii naszej orkiestry dętej. Wszelkie materiały prosimy składać w kancelarii parafialnej. Po wykorzystaniu zostaną zwrócone właścicielom.