św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika • św. Jerzego, męczennika

Grzegorza, Fidelisa

Pomoc Boża jest udzielana tylko tym, którzy jej szukają.
Max Lucado

Dz 12, 24 – 13, 5a • Ps 67 • J 12, 44-50 liturgia dnia

28 lutego 2021

28.02.2021r. - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

– o godz. 17.00 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy parafian na to nabożeństwo.
Dziś modlimy się za misjonarzy i misjonarki - Dzieło Ad Gentes - dla narodów.
Dziś też mija 8 lat odkąd Ojciec święty Benedykt XVI zakończył swój pontyfikat i przeszedł na emeryturę. W modlitwie powszechnej będzie stosowne wezwanie, aby Benedykt XVI cieszył się zawsze błogosławieństwem Boga i życzliwością ludzi a zasiane przez niego ziarno słowa wydawało owoce w życiu wszystkich wiernych.

W TYGODNIU – w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca marca. Z tej racji będzie spowiedź w piątek od godz.16 tylko dla tych, którzy chcą przyjąć Komunię w I piątek, pozostali parafianie wyspowiadają się w zbliżające się rekolekcje wielkopostne. Do stałych chorych pojedziemy tuż po rekolekcjach.

PRZYPOMINAMY – za dwa tygodnie zaczną się w naszej parafii wielkopostne rekolekcje. Już dziś zaplanujmy nasz gorliwy udział w nich.
Zwracamy się z serdecznym apelem, aby we wszystkich rejonach parafii przeprowadzić zbiórkę ofiar pieniężnych do puszek z przeznaczeniem na kwiaty do ciemnicy i Bożego Grobu.
Taca dzisiejsza, jak było zapowiadane przed tygodniem, jest przeznaczona na spłatę ogrzewania naszego kościoła. Bóg zapłać za waszą hojność.