Leona, Czesława

Dążyć do celów, nawet najwyższych, należy w sposób spokojny i umiarkowany.
Cyceron

Średnia zgonu w 2024r. 79,3 l

14 marca 2021

14.03.2021r. - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

– zaczynamy w naszej parafii trzydniowe wielkopostne rekolekcje. Weźmy chętny  udział w tych rekolekcjach i zachęcajmy  naszych bliskich do gorliwego w nich udziału.
Dzisiaj Msze święte w kościele parafialnym o normalnych godzinach. Wieczorem o godz. 17.00 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a potem wieczorna Msza święta.
W poniedziałek i wtorek będziemy odprawiać Msze w godzinach: 9.00, 11.00 i 17.00. W dni powszednie rekolekcji nie ma Mszy o godzinie 7.00. Obłożnie chorych odwiedzimy z sakramentami w domach w najbliższy czwartek od godz. 9.00. Najpierw będziemy u chorych mieszkających po stronie południowej od torów kolejowych, np. Plucice, a później u parafian mieszkających po przeciwnej stronie torów. Chorych zgłaszamy w czasie rekolekcji w zakrystii. Spowiadać będzie kilku księży. Nie odkładajmy spowiedzi  na później, zwłaszcza na niedzielę Palmową. Spowiedź będzie rano od godz. 8.30 a po południu od godz. 16.00.
W  środę po rekolekcjach o godz. 9.00 odprawimy Mszę św. za naszych bliskich zmarłych.
W piątek po rekolekcjach odprawimy  dwie Drogi Krzyżowe: o godz. 16.00 i 17.30.

W TYGODNIU – w najbliższy piątek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.  Z tej racji wieczorem odprawimy Mszę świętą za zmarłych Józefów i Józefy. Można ich zgłaszać do ostatniej chwili składając dobrowolną ofiarę pieniężną. Święty Józef jest patronem wielu krajów. diecezji, miast a także jest patronem małżonków i rodzin chrześcijańskich, ojców, sierot i wszystkich pracujących. Papież Franciszek ogłosił obecny rok Rokiem świętego Józefa. Niech będzie dobrym przykładem, szczególnie dla mężczyzn.
Na kwiaty do Grobu Bożego złożone ostatnio zostały ofiary: Pieńki Stolarskie, Józefina i Gorzkowiczki - 1000 zł, ul Przemysłowa 9A i B, segmenty i domy przyległe - 397 zł ul. Kazimierza Wielkiego - 215 zł, Bujnice wieś - 200 zł. ul. Królowej Jadwigi - 180 zł.   ul. Mieszka I - 175 zł ul. Galla Anonima - 150 zł. ul, Ogrodowa - 130zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym te ofiary!
Jeszcze mamy trochę paschalików wielkanocnych. Zachęcamy do nabywania ich.
Informujemy parafian, że oprócz dzisiejszej sumy transmitować będziemy na parafialnym kanale  You Tube Msze św. rekolekcyjne wieczorowe z poniedziałku i wtorku.