św. Marka, ewangelisty, święto

Marka, Jarosława

Przyjaźń jest jak dające cień drzewo, pod którym szukam wytchnienia.
Samuel Taylor Coleridge

1 P 5, 5b-14 • Ps 89 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

09 maja 2021

09.05.2021r. - VI NIEDZIELA WIELKANOCY

– od dziś, do środy włącznie obchodzimy Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne Dni Krzyżowe). Będziemy się modlić o błogosławieństwo dla pracy na roli. W modlitwie powszechnej będą okolicznościowe wezwania.

W TYGODNIU – postanowiliśmy co środa odprawiać Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa połączoną z Mszą św. zbiorową. Święty Józef został ogłoszonym przez papieża patronem tego roku. Msza św. zbiorowa trochę rozładuje nam z czasem „tłok” jaki się nam zrobił z powodu pandemii i dużej ilości zamówionych Mszy świętych. Będzie nas trochę więcej na mszach środowych–nowennowych. I chyba lepiej odprawić Msze zbiorowe niż wydać je poza parafię. Pierwsza taka nowenna w najbliższą środę.
W czwartek najbliższy wypada odpust w Kotkowie. Suma odpustowa będzie odprawiona tam o godzinie 17.00.
Od piątku zaczniemy odprawiać nowennę do Ducha świętego.
W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
W naszej parafii odbędzie się uroczystość I Komunii świętej dzieci klas III.
Dzieci przystąpią do I Komunii św. w dwóch grupach. I grupa o godz. 9.00 druga o godz.11.30.Intencje mszalne zamówione na te godziny zostały przełożone  do koncelebry w najbliższe niedziele.
Próby dzieci przed I Komunią  będą w poniedziałek, wtorek i środę  w godz.16 i 18.40.
Spowiedź i nabożeństwo pokutne będzie w piątek o godz. 15.00. Również w piątek o 18.40 będzie sprzątanie kościoła.
W sobotę  o godz. 11.00 będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

PRZYPOMINAMY – msze święte o urodzaje i o Boże błogosławieństwo dla wsi będą w tym tygodniu odprawione: w poniedziałek za Grabostów, w piątek za Kolonię Żuchowice.