św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika • św. Jerzego, męczennika

Grzegorza, Fidelisa

Pomoc Boża jest udzielana tylko tym, którzy jej szukają.
Max Lucado

Dz 12, 24 – 13, 5a • Ps 67 • J 12, 44-50 liturgia dnia

30 maja 2021

30.05.2021r. - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

„Wierzę w Ciebie Boże żywy w Trójcy jedyny prawdziwy”

DZISIAJ – w dniu dzisiejszym przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W filialnym kościółku na Jasnej Górce w Czernie przypada odpust. Suma odpustowa będzie  odprawiona tam o  godz. 11.30 równocześnie z Mszą w kościele parafialnym.

W TYGODNIU – w najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, dawne Boże Ciało. W tym dniu, w kościele parafialnym odprawimy Msze według porządku niedzielnego  bez Mszy świętych na filiach. Parafian z filii zapraszamy na sumę. Suma będzie uroczystą Mszą o Eucharystii z kazaniem eucharystycznym. Po mszy pójdziemy w procesji  do czterech ołtarzy  usytuowanych na placu kościelnym. Zapraszamy na procesję całą asystę parafialną,  druhów strażaków a także dziewczynki do sypania kwiatków, które w zeszłym roku były do I Komunii świętej. Chłopcy po I Komunii świętej pójdą przed dziewczynkami w szpalerze.

W tym tygodniu wypada również:
- w poniedziałek  - święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny
- we wtorek – wspomnienie św. Justyna, męczennika
- w sobotę – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

Ponad to w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca. W każdy z tych dni odprawimy stosowne nabożeństwo. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi dla chętnych i odprawiających pierwsze piątki rano  a popołudniu od godz. 17.00. W piątek wieczorem oprawimy Mszę św. za zmarłych w miesiącu maju.

Msze święte o urodzaje w tym tygodniu odprawimy w porządku następującym:
- w poniedziałek o godz. 18.00 w parafialnym kościele będzie Msza o urodzaje dla parafian z Kolonii Gorzędów
- w sobotę o godz. 17.00 w kaplicy w Kotkowie będzie Msza o urodzaje dla parafian z Woli Kotkowskiej, Kolonii Kotków i Borzęcina