Leona, Czesława

Dążyć do celów, nawet najwyższych, należy w sposób spokojny i umiarkowany.
Cyceron

Średnia zgonu w 2024r. 79,3 l

11 lipca 2021

11.07.2021r. - XV NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
- we wtorek- wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
- w czwartek -  przypada wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
- w piątek wspomnienie N.M.P. Szkaplerznej –dzień naszej parafialnej pielgrzymki na Jasną Górę - piątek jest trzecim w miesiącu i jest poświęcony Miłosierdziu Bożemu. O godzinie 18.00 odprawimy Mszę zbiorową za zmarłych do Bożego Miłosierdzia.

PRZYPOMINAMY – jeszcze przyjmujemy zapisy na naszą parafialną pielgrzymkę. Dziś w kościele. Na Jasną Górę wyjeżdżamy w piątek o godzinie 4.30. Zbieramy się pod kościołem kilka minut wcześniej. Po dojeździe do Mirowa formujemy orszak pielgrzymkowy. Niech koniecznie zgłoszą się porządkowi, nie możemy iść przez miasto bez nich. O godzinie 9.00 odprawiona zostanie za pielgrzymów i parafię w kaplicy Cudownego Obrazu Msza św. O godzinie 11.00 odprawimy na wałach jasnogórskich drogę krzyżową. O godz.13.30 zbieramy się na parkingu Jasnogórskim przy autobusach, aby wyruszyć w drogę powrotną. Okazja do spowiedzi dla pielgrzymów w zwartek od godz.17.30.

Serdecznie zapraszamy parafian na środową nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i świętego Józefa połączoną z Mszą św. zbiorową.