św. Marka, ewangelisty, święto

Marka, Jarosława

Przyjaźń jest jak dające cień drzewo, pod którym szukam wytchnienia.
Samuel Taylor Coleridge

1 P 5, 5b-14 • Ps 89 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

01 sierpnia 2021

01.08.2021r. - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

– w dniu dzisiejszym, jak było zapowiadane przed tygodniem, po Mszach zbieramy ofiary pieniężne do puszek z przeznaczeniem dla powodzian. Dziękujemy serdecznie za wszystkie złożone ofiary.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:
- w środę -  wspomnienie  św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
- w piątek - Święto Przemienienia Pańskiego.  Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca sierpnia. Okazja do spowiedzi  na Mszy rannej a popołudniu dla odprawiających pierwsze piątki i wszystkich chętnych od godz. 17.00.

PRZYPOMINAMY – rozpoczynający się dziś miesiąc sierpień jest od wielu już lat z postanowienia biskupów polskich miesiącem abstynencji i trzeźwości. Dlatego zwracamy do parafian a z gorącym apelem, aby ten głos naszych duszpasterzy usłyszeć i ograniczyć ilość spożywanego alkoholu.

Rolnikom na rozpoczynające się żniwa mówimy „Szczęść Boże!”. Prosimy zachować niewymłócone kłosy zbóż na wieńce dożynkowe. W tym roku dożynki parafialne urządzimy w pierwszą niedzielę września .Ich gospodarzami będzie Grabostów. Wioska spośród swoich gospodarzy wybierze starostów. Z powodu jeszcze trwającej pandemii koronawirusa dożynki ograniczymy tylko do nabożeństwa w kościele – nie będziemy jeszcze w tym roku urządzać biesiady dożynkowej.