Sary, Agnieszki

Przyjaciel to ktoś, przed kim można głośno myśleć.
Epiklet

Dz 9, 31-42 • Ps 116B • J 6, 55. 60-69 liturgia dnia

Średnia zgonu w 2024r. 79,3 l

29 sierpnia 2021

29.08.2021r. - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU - w najbliższą środę tj. 1 września przypada 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. Będziemy w modlitwie pamiętać o poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny.
W tym dniu  godzinie 8.00 w kościele parafialnym odprawiona będzie Msza św. z racji rozpoczęcia roku szkolnego. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli. Wszyscy uczniowie wszystkich szkół powinni na początku nowego roku przystąpić do spowiedzi. Okazja do niej będzie we wtorek od godz.17, podczas Mszy na rozpoczęcie roku szkolnego w środę,  a w piątek  od godz. 17:00.
Czwartek, piątek i sobota w tym tygodniu są pierwszymi w miesiącu  wrześniu.
W pierwszy piątek Msza popołudniowa będzie Mszą zbiorową za zmarłych w miesiącu sierpniu.
W przyszłą niedzielę na sumie odprawimy nabożeństwo dziękczynne za plony – parafialne dożynki. Gospodarzami tych dożynek w tym roku jest wieś Grabostów. Delegacje z poszczególnych wiosek zbiorą się z wieńcami żniwnymi przed kościołem na kilka minut przed sumą.
Od przyszłej niedzieli wznawiamy odprawianie w niedziele Mszy świętych o godzinie 10.15 i na obu filiach.