Leona, Czesława

Dążyć do celów, nawet najwyższych, należy w sposób spokojny i umiarkowany.
Cyceron

Średnia zgonu w 2024r. 79,3 l

19 września 2021

19.09.2021r. - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

– w dzisiejszą niedzielę kończymy obchód Tygodnia Wychowania. Pamiętajmy o kształtowaniu dobrych postaw w młodym pokoleniu przez świadectwo życia wobec swoich dzieci. Dzisiaj świat potrzebuje świadków wiary i miłości oraz niosących dobre wartości. Rodzice są pierwszymi nauczycielami i świadkami w wychowywaniu dzieci i młodzieży. Niech zatem proszą św. Rodzinę o wsparcie duchowe.

Dzisiaj obchodzimy dzień środków Społecznego Przekazu. Módlmy się ,abyśmy  umieli w sposób właściwy korzystać z prasy, radia telewizji i internetu. Abyśmy korzystali z nich w sposób krytyczny, bo one nie zawsze dobrze formułują nasze sumienia. Modlimy się dzisiaj też za pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym we tym tygodniu wypada:
- w poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i towarzyszy
- we wtorek –święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
- w czwartek -  wspomnienie św. O. Pio  z Pietrelciny, prezbitera
W najbliższą sobotę miejscowy klub Dromader organizuje w Gorzkowicach kolejne Forum Trzeźwościowe. W jego programie miedzy innymi o godz.16 będzie Msza święta  w naszym kościele.

PRZYPOMINAMY – chcemy dziś jako wasi duszpasterze podzielić się z wszystkimi parafianami wielką troską. Otóż ogrodzenie cmentarza naszego parafialnego spotyka się z wielkim nieposzanowaniem. W wielu miejscach betonowe płyty są celowo wyłamywane . Nikt nam takich już płyt nie wykona, bo one są dłuższe od dziś robionych. Trudno zrozumieć  skąd ta agresja wobec betonowych płyt. Parafian z osiedla za cmentarzem prosimy o pilnowanie, aby niszczenie mienia społecznego na cmentarzu nie miało miejsca.