św. Marka, ewangelisty, święto

Marka, Jarosława

Przyjaźń jest jak dające cień drzewo, pod którym szukam wytchnienia.
Samuel Taylor Coleridge

1 P 5, 5b-14 • Ps 89 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

09 października 2021

10.10.2021r. - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

– przypada XXI Dzień papieski czyli ostatnia niedziela przed rocznicą wyboru kard. Karola Wojdyły na papieża Jana Pawła II. Było to 43 lat temu. Dziś  pod kościołami i w innych miejscach odbywa się zbiórka ofiar na Papieski Fundusz stypendialny, żywy pomnik pamięci o Papieżu Polaku. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary na kształcenie ubogiej ale zdolnej młodzieży.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
- w środę wspomnienie św. bł Honorata Koźmińskiego, prezbitera
- w czwartek – Dzień Edukacji Narodowej, dzień modlitw za nauczycieli, wychowawców pracowników szkoły i oświaty
- w piątek  – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
- w sobotę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

PRZYPOMINAMY – róbmy porządki na cmentarzu i grobach swoich bliskich, bo Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny coraz bliżej. Selekcjonujmy śmieci. Rzucajmy je tylko do śmietników. Jeśli tylko możemy zabierajmy śmieci do siebie. Bowiem cmentarz nasz jest bardzo duży, a wywóz śmieci bardzo drogi.

Przyjmujemy już na  wypominki: roczne, półroczne, kwartalne, oktawalne i jednorazowe. Są to okresowe modlitwy za zmarłych. Wypominki jednorazowe i oktawalne napiszmy na kartkach w domu.

Serdecznie dziękujemy za dary na Seminarium Duchowne. Złożyli je: Czerno i Sobakówek – dary natury i 560 zł,  Sobaków – dary natury i 510 zł, Gorzkowiczki, Józefina i Pieńki Stolarskie  – dary natury i 450 zł, Kolonia Żuchowice – dary natury i 310 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym te dary. Dary można składać do środy.