Leona, Czesława

Dążyć do celów, nawet najwyższych, należy w sposób spokojny i umiarkowany.
Cyceron

Średnia zgonu w 2024r. 79,3 l

28 listopada 2021

28.11.2021r. - I NIEDZIELA ADWENTU

– rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, zaczyna się  adwentem. Adwent ma podwójny charakter: jest radosny, bo czekamy w nim na Boże Narodzenie; ale jest także czasem poważnym, bo przypominamy sobie podczas niego powtórne przyjście Chrystusa w chwale na Boży sąd.

Już od dziś rozprowadzamy przy parafii świece w ramach akcji „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Świece można nabyć w zakrystii oraz w kancelarii; za małą świecę ofiara 8 zł, za dużą 17 zł.

W  TYGODNIU – od jutra w dni powszednie będziemy odprawiać Roraty – czyli Mszę o Matce Bożej. O godz. 7.00 będą Roraty dla dorosłych, a o godz. 17.00 dla dzieci szkolnych. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci przed I Komunią św. do licznego udziału w Roratach. Dzieci niech przychodzą z lampionami i lampkami, tak jak to było w poprzednich latach.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada we wtorek święto św. Andrzeja Apostoła, a w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego. W tym tygodniu mamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca grudnia. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi od godziny 16.30 tylko dla tych, którzy odprawiają pierwsze piątki i muszą się wyspowiadać. Pozostali parafianie wyspowiadają się podczas rekolekcji.

PRZYPOMINAMY – za tydzień w naszej parafii rozpoczniemy trzydniowe, adwentowe rekolekcje. Nie będzie za tydzień Mszy na filiach – parafianie z filii przez łączność z macierzystym kościołem przyjdą na Mszę do kościoła parafialnego. Odliczmy się wszyscy na tych rekolekcjach, przystąpmy do adwentowej spowiedzi. W czasie rekolekcji będziemy na Internecie przez nasz parafialny kanał YoyTube transmitować Mszę z godzinie 17:00.

Papież Franciszek zarządził w Kościele synod. Synod to nasza wspólna droga do Boga. Od grudnia 2021 do kwietnia 2022 –to czas spotkań synodalnych w parafiach dla rad duszpasterskich, ruchów i stowarzyszeń.

W tym tygodniu będą roznoszone opłatki w następującej kolejności:

Poniedziałek – ul. 1000-lecia oraz ul .Zielona. Galla Anonima i Łokietka
Wtorek – ul.3 Maja ,Wysoka, Niska oraz ul. Kościelna  i Działkowa
Środa –  Grabostów oraz ul. Piotrkowska i św. Wojciecha
Czwartek – Żuchowice, oraz ul. Chrobrego, Zygmunta Starego
Piątek – Kolonia Żuchowice oraz Kazimierza Wielkiego i Królowej Jadwigi
Sobota – ulice: Przemysłowa, Akacjowa, Jaśminowa, bloki na ul. Przemysłowej oraz Mieszka I, Krzywoustego

Wszystkim solenizantom najbliższego tygodnia  Franciszkom, Barbarom życzymy wielu łask Bożych i opieki świętych patronów.

Mamy jeszcze w sprzedaży kilka sztuk KALENDARZA ROLNICZEGO 2022. Jest to dobra pozycja na prezent mikołajkowy lub świąteczny.