św. Marka, ewangelisty, święto

Marka, Jarosława

Przyjaźń jest jak dające cień drzewo, pod którym szukam wytchnienia.
Samuel Taylor Coleridge

1 P 5, 5b-14 • Ps 89 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

05 marca 2017

05.03.2017r. - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

„Panu Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon”.

DZISIAJ – od minionej środy zaczął się w Kościele tegoroczny Wielki Post. Dzisiaj o godz. 17.00  odprawimy pierwsze „Gorzkie Żale”, wygłoszone będzie kazanie pasyjne. „Gorzkie Żale” będziemy odprawiać przez cały Wielki Post przed niedzielną, popołudniową Mszą świętą. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na to pasyjne nabożeństwo. Drogę Krzyżową odprawiamy w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.00 z rozważaniem dla dzieci, a po Mszy św. o godz. 17.30 z rozważaniem dla dorosłych.

W TYGODNIU – w środę przypada Światowy Dzień Kobiet. W modlitwie Powszechnej będzie okolicznościowe wezwanie w intencji kobiet. Również w środę  przed Mszą św. popołudniową odprawimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie nasze panie i wszystkich parafian na nią zapraszamy!

PRZYPOMINAMY – za tydzień przypada niedziela pomocy Kościołowi w świecie. Będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc polskim misjonarzom i misjonarkom /Dzieło pomocy Ad Gentes/.