Leona, Czesława

Dążyć do celów, nawet najwyższych, należy w sposób spokojny i umiarkowany.
Cyceron

Średnia zgonu w 2024r. 79,3 l

19 marca 2017

19.03.2017r. - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W TYGODNIU
– jutro obchodzimy w liturgii właściwą uroczystość świętego Józefa oblubieńca N.M.P. ponieważ niedziele postu „nie przyjmują” żadnych innych obchodów a 19 marca wypada właśnie dziś. W najbliższy czwartek parafianie  skupieni wokół kościółka w Kotkowie będą przeżywać dobę eucharystyczną. O godz. 7.00 odprawimy tam Mszę św. i wystawimy Najświętszy Sakrament do adoracji. Rozpisujemy godziny tej adoracji dla poszczególnych wiosek. W sobotę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego; dzień świętości życia. Zapraszamy do kościoła na Mszę wieczorną rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy będą rozdawane książeczki do nabożeństwa.

Za tydzień w naszej parafii rozpoczną się czterodniowe wielkopostne rekolekcje. Poprowadzi je ks. Łukasz Wożniak salezjanin. W niedzielę będą nauki stanowe – przyjdźmy w miarę możliwości na właściwą dla siebie naukę. Nie będzie Mszy na filiach; parafian z filii przez łączność z macierzystą parafią zapraszamy w tym dniu do kościoła w Gorzkowicach. Zapoznajmy się dokładnie z programem rekolekcji, który dotrze do nas w kopercie. Dziś rozprowadzamy te programy; będziemy prosić niektóre osoby o pomoc w ich rozniesieniu. Program rekolekcji jest też wywieszony w gablotach. Weźmy gorliwy udział w tych rekolekcjach. W przyszły poniedziałek lub wtorek przystąpmy do wielkanocnej spowiedzi; nie odkładajmy spowiedzi  na  później .W rekolekcje mamy możliwość wyboru spowiednika.

PRZYPOMINAMY – na kwiaty do Bożego Grobu zostały złożone następujące ofiary: ul. Krzywoustego - 200 zł., ul .św. Wojciecha - 130 zł., ul. Ogrodowa - 130 zł., Galla Anonima - 110 zł, ul. Mieszka I - 110 zł., Kazimierza Wielkiego - 95 zł, ul. Częstochowska nr 63 a do p - 90 zł. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym te ofiary.