św. Marka, ewangelisty, święto

Marka, Jarosława

Przyjaźń jest jak dające cień drzewo, pod którym szukam wytchnienia.
Samuel Taylor Coleridge

1 P 5, 5b-14 • Ps 89 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

26 marca 2017

26.03.2017r. - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

– wnaszej parafii rozpoczynamy trzydniowe wielkopostne rekolekcje. Przeprowadzi je ks. Łukasz Woźniak salezjanin z Łodzi.. Dziś jest dzień nauk stanowych. Weźmy chętny  udział w tych rekolekcjach i zachęcajmy  naszych bliskich do gorliwego w nich udziału.

W TYGODNIU – dzieci szkolne w poniedziałek, wtorek i środę przyjdą do kościoła na godz. 10.15. Młodzież z Gimnazjum ma  swoją Msze rekolekcyjną przez trzy dni o godz. 9.00. Msze św. w dni rekolekcyjne będziemy odprawiać w godzinach: 9.00, 10.15, 11.30 i 17.00. W dni powszednie rekolekcji nie Mszy o godz. 7.00. We wtorek o godz. 11.30 odprawimy Mszę dla chorych i starszych. Udzielimy na tej Mszy św. Sakramentu Namaszczenia  wszystkim obecnym chorym, którzy najpierw musza się wyspowiadać. Obłożnie chorych odwiedzimy z sakramentami w domach w najbliższy piątek nie czwartek od godz. 10.00.Tu jest zmiana w programie rekolekcji. Najpierw będziemy u chorych mieszkających po stronie południowej od torów kolejowych, np. Plucice, a od godz. 14.00 u parafian mieszkających po przeciwnej stronie torów. Chorych zgłaszamy w  czasie rekolekcji w zakrystii. Poniedziałek i wtorek są dniami naszej rekolekcyjnej spowiedzi. Będzie wtedy wielu księży. Nie odkładajmy spowiedzi  na później, zwłaszcza na niedzielę Palmową. Program rekolekcji powinien do nas dotrzeć w kopercie – wysłaliśmy je do wszystkich rodzin parafii. Jest też wywieszony w gablocie. Taca w ostatni dzień rekolekcji będzie wyrazem naszej wdzięczności Ojcu Rekolekcjoniście za trud ich wygłoszenia. Umiemy być wdzięczni!

W czwartek po rekolekcjach o godz. 9.00 odprawimy Mszę św. za naszych bliskich zmarłych.

W piątek po rekolekcjach nie oprawimy Drogi Krzyżowej na Rynku z powodu trwającego tam remontu. Odprawimy Drogi Krzyżowe w kościele: dla dzieci o godz. 17.00, a dla dorosłych ok. godz. 18.30

PRZYPOMINAMY – dzisiaj jest przejście na czas letni. Ale przez rekolekcje popołudniowe Msze będziemy odprawiać jeszcze o godzinie 17.00. Od czwartku zaś już o godz. 18.00.

Wielki Post nabiera rozpędu, coraz bliżej Wielki Tydzień i Wielkanoc. W związku z tym diecezjalna Caritas zwraca się do nas z prośbą o nabywanie dwu rzeczy, dochód z których przeznaczony będzie na działalność dobroczynną. Pierwsza to skarbonki miłosierdzia, które rozdamy w rekolekcje gratis. I prosimy by w nie wkładać drobne ofiary miłosierdzia – jałmużnę Skarbonki te zbierzemy w Wielkim Tygodniu. Druga rzecz to paschaliki na liturgię Wielkiej Soboty. w cenie 5 zł. Po liturgii można je wykorzystać jako świecę stołową.

Na kwiaty do Bożego Grobu złożono ofiary: Gorzkowiczki, Józefina i Pieńki Stolarskie – 850 zł., Kolonia Plucice – 260 zł, ul. Bolesława Chrobrego – 240 zł., Sobaków – 220 zł., Bujnice wieś – 200 zł., Czerno – 200 zł., Kotków i Borzęcin – 200 zł., ul. Królowej Jadwigi – 130 zł., Wola Kotkowska i Komorniki – 100zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym te ofiary.