Sary, Agnieszki

Przyjaciel to ktoś, przed kim można głośno myśleć.
Epiklet

Dz 9, 31-42 • Ps 116B • J 6, 55. 60-69 liturgia dnia

Średnia zgonu w 2024r. 79,3 l

16 kwietnia 2017

16.04.2017r. - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

„W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy" /Refren psalmu/

DZISIAJ – wszystkim parafianom i gościom w te radosne święta wielkanocne pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Życzymy wielu Bożych błogosławieństw; Niech Zmartwychwstały Chrystus obudzi w nas to, co uśpione, ożywi to, co jeszcze martwe. Niech światło Jego słowa prowadzi nas przez życie w radości i pokoju. Wesołego Alleluja! Dziś i jutro odprawiamy Msze św. w parafii według porządku niedzielnego łącznie z Mszami na filiach.

W TYGODNIU – jutro mamy poniedziałek wielkanocny. Zapraszamy  na Msze, aby cieszyć się radością ze zmartwychwstania Pańskiego. Ofiary złożone jutro na tace przesłane będą na uczelnie katolickie. Piątek najbliższy jest trzecim w miesiącu kwietniu i poświęcony jest Miłosierdziu Bożemu. O godz. 18.00 odprawimy mszę zbiorową za zmarłych do Bożego Miłosierdzia. Również w piątek o godz.18.30 przyjedzie firma krawiecka z poprawkami strojów na I Komunię.

Przyszła niedziela jest niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu  w godzinie miłosierdzia czyli o godz.  15.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu w kaplicy wystawienia zmówimy pod przewodnictwem księdza koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia. W szczególny sposób miłosierdzie chrześcijańskie szerzy nasza diecezjalna Caritas. W niedzielę przyszłą wesprzemy jej działalność składając po Mszach św. ofiary pieniężne do puszek. Ofiary te przeznaczone będą na otwarcie nowego domu Samotnej Matki w Częstochowie.

PRZYPOMINAMY – na kwiaty do Bożego Grobu złożono ofiary: ul. Tysiąclecia – 320 zł, ul. Częstochowska – 368 zł, rodzina Świstaków i Rózgów-50 zł.  Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym te ofiary!

W minionym Wielkim Poście rozdaliśmy parafianom skarbonki jałmużny wielkopostnej. Bardzo prosimy ,aby je przynieść jutro do zakrystii lub w najbliższe dni do kancelarii. Chcemy serdecznie podziękować chórowi parafialnemu, jest coraz liczniejszy, coraz piękniej i częściej ubogaca nas swoim śpiewem. Dziś wystąpi na sumie.

W tym roku Ciemnice i Boży Grób przy wydatnej pomocy kwiaciarni Wiśniewska-Kałka oraz  kilkoro gorliwych parafian przygotował ks.Grzegorz. Za tę pracę, która cieszyła nasze oczy i pomogła nam właściwie przeżyć Triduum Paschalne należą się im wszystkim wielkie podziękowania.