Bernadety, Julii

Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie.
Maria Skłodowska-Curie

Dz 7, 51 – 8, 1a • Ps 31 • J 6, 30-35 liturgia dnia

Średnia zgonu w 2024r. 79,3 l

30 kwietnia 2017

30.04.2017r. - III NIEDZIELA WIELKANOCY

– od jutra mamy miesiąc maj; będziemy odprawiać maryjne nabożeństwa ze śpiewem litanii loretańskiej. W parafialnym kościele nabożeństwo majowe będzie odprawiane po Mszy wieczornej. Zachowajmy zwyczaj śpiewania litanii z Loretto przy krzyżach i figurkach przydrożnych, gdzie jeszcze ten zwyczaj występuje.

W TYGODNIU – w środę  przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w parafialnym kościele będą odprawione w  godzinach: 07.00, 09.00, 11.30 i 17.00 /nie 18-ta./ Suma o godz. 11.30 sprawowana będzie za Ojczyznę oraz za druhów strażaków z całej Gminy z racji ich święta patronalnego przypadającego 4 maja.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. Spowiedź z tej racji dla młodzieży przed bierzmowaniem będzie w czwartek  od godz. 17.30  w piątek też od godz. 17.30. Liturgiczna  katecheza  przed I Komunią świętą będzie wyjątkowo tylko w piątek o godz. 16.00. W pierwszy piątek do stałych chorych pojedziemy z sakramentami o godz. 09.00.W piątek wieczór odprawimy Mszę św. zbiorową za zmarłych w miesiącu kwietniu.

W przyszły poniedziałek 8 maja przypada  uroczystość św. Stanisława Biskupa.  Mszę zbiorową za zmarłych Stanisławów i Stanisławy odprawimy w ten dzień o godz. 18.00. Można ich zgłaszać składając dobrowolna ofiarę do ostatniej chwili.

PRZYPOMINAMY - prosimy o wywieszenie flag narodowych na swoich posesjach:  2 maja gdy wypada święto flagi i 3 maja na Uroczystość N.M.P. Królowej Polski.

Od tego tygodnia będziemy odprawiać Msze polowe o urodzaje w poszczególnych wioskach. Prosimy przygotować polowy ołtarz przy krzyżu, figurze przydrożnej, a w razie opadów w remizie strażackiej. Pierwszą taką Mszę odprawimy w Kolonii Gorzędów w czwartek. Prosimy też o przysłanie pojazdu po księdza na 15 minut przed Mszą a więc o godz. 17.45.