św. Marka, ewangelisty, święto

Marka, Jarosława

Przyjaźń jest jak dające cień drzewo, pod którym szukam wytchnienia.
Samuel Taylor Coleridge

1 P 5, 5b-14 • Ps 89 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

21 maja 2017

21.05.2017r. - VI NIEDZIELA WIELAKNOCY

- od dziś, do środy włącznie obchodzimy Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne Dni Krzyżowe). Będziemy się modlić o błogosławieństwo dla wszelkiej ludzkiej pracy. W modlitwie powszechnej będą okolicznościowe wezwania.

W TYGODNIU - w kalendarzu liturgicznym  w nadchodzącym tygodniu przypada:
W środę wspomnienie N.M.P. wspomożycielki Wiernych, dzień odpustu w Gomunicach.
Od piątku zaczniemy odprawiać nowennę do Ducha świętego.
W najbliższy piątek ok.godz. 16.00 przybędą do naszej parafii peregrynujące po diecezji: kopia obrazu św. Dominika Savio i Jego relikwie. Dzieci i młodzież będą je adorować. Na koniec adoracji w sobotę o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia na którą to zapraszamy wszystkich parafian.

Za tydzień, 28 maja na Mszy o godz. 10.15 będziemy w naszej parafii przeżywać Uroczystość I Komunii św. W związku z tym, ogłaszamy kilka spraw:
1. W środę i czwartek  po Mszy wieczornej będzie sprzątanie kościoła. Prosimy na nie z przyborami do sprzątania rodziców dzieci pierwszo komunijnych. W środę potrzebnych będzie kilku ojców bo chcemy odsunąć ławki i pod nimi wysprzątać. Prosimy przybyć, nie zawieść – kościół na I Komunię musi być porządnie wysprzątany!
2. W piątek od godz.19 będzie spowiedź dzieci przed I komunią a w sobotę od godz. 10.00 będzie spowiedź dla rodziców, rodziców chrzestnych  i rodzin dzieci pierwszokomunijnych..
Rodzice zbiorą się z dziećmi przed I Komunią pod kościołem za tydzień o godz. 10.00.
3. Prosimy nie zainteresowanych I Komunią a więc wiernych nie będących rodziną dzieci od I Komunii, aby przyjść na inne Msze święte. Bowiem rodzice z rodziną chcą sobie usiąść w ławkach.
4. Za tydzień  nie będzie wyjątkowo sumy; w Kotkowie i na Jasnej Górce Msze o godz. 14.00
Msze święte polowe o urodzaje w poszczególnych wioskach będą w tym tygodniu:w poniedziałek - Bukowina, we wtorek - Szczepanowice, w środę - Sobaków, w czwartek – Sobakówek, w piątek - Wola Kotkowska. Prosimy o przygotowanie polowego ołtarza i przysłanie pojazdu po księdza na godz.17.45.

PRZYPOMINAMY - w przyszły poniedziałek 29-go maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie osób funkcyjnych z parafialnej pielgrzymki pieszej na Jasna Górę.
3 czerwca w sobotę odbędzie się spotkanie młodzieży z kl. III gimnazjum.