Myśl dnia

Dziś obchodzimy

św. Rity z Cascii, zakonnicy

Imieniny

Heleny, Wiesławy

myśl dnia
„Radość jest matką wszystkich cnót.”
Johann Wolfgang Goethe
czytanie

Dz 15, 1-6
Ps 122
J 15, 1-8
liturgia dnia

Nekrologi (0)

Odeszli do Pana w 2019r.

Średnia zgonu w 2019r. 71,7 l

16 czerwiec 2018
Piesza Pielgrzymka - Gorzkowice - Jasna Góra 2018

Gorąco zapraszamy wszystkich Parafian do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy 13 lipca 2018r.

 


Gorąco zapraszamy wszystkich - zwłaszcza Rodziny naszej Parafii, do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy 13 lipca. W duchu pokuty, modlitwy i pogłębienia więzi z Kościołem, pragniemy w podjąć trud pielgrzymowania. Przyświecają nam dwie rocznice: 160-lecie objawień MB z  Lourdes oraz 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości Zachęcamy zatem do podjęcia trudu pątniczego dziękując za jej wolność i suwerenność, prosząc o pokój i Bożą opiekę dla Rodzin.

Te osoby, które z różnych powodów nie będą mogły pójść na pielgrzymkę, mogą w zakrystii bądź kancelarii złożyć Pielgrzymkowe Intencje Modlitewne, w których pątnicy codziennie będą zanosić modlitwy i ofiarować Msze św. Dobrowolne złożone ofiary, zasilą fundusz pielgrzymkowy. 

W tym roku będziemy wchodzić na Jasną Górę w niedzielę 15 lipca, dlatego zachęcamy wszystkich do stworzenia parady wdzięczności za Niepodległość Polski, od kościoła św. Zygmunta pod szczyt jasnogórski.  Zjednoczmy się wszyscy w dniu wejścia oraz 16 lipca w Kaplicy Cudownego Obrazu, pielgrzymi, ich rodziny, znajomi, kto tylko może i ma sposobność przyjechać do Częstochowy.

Maryja czeka na WAS!


MATERIAŁY DO POBRANIA

Program Pielgrzymki

Regulamin Pielgrzymki

Duchowy Pielgrzym

Formularz - zgoda rodziców

© 2019 Parafia Rzymskokatolicka Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzkowicach