św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika • św. Jerzego, męczennika

Grzegorza, Fidelisa

Pomoc Boża jest udzielana tylko tym, którzy jej szukają.
Max Lucado

Dz 12, 24 – 13, 5a • Ps 67 • J 12, 44-50 liturgia dnia

11 czerwca 2017

11.06.2017r. - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

„Wierzę w Ciebie Boże żywy w Trójcy jedyny prawdziwy”

DZISIAJ – w dniu dzisiejszym przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W filialnym kościółku na Jasnej Górce w Czernie przypada odpust. Suma odpustowa będzie  odprawiona tam o  godz. 11.30.

W TYGODNIU  - jutro przypada wspomnienie błogosławionych męczenników Kościoła częstochowskiego: Ludwika Rocha Gietyngiera i Maksymiliana Binkiewicza. We wtorek wypada wspomnienie św. Antoniego, prezbitera i doktora Kościoła.

W najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, dawne Boże Ciało. W tym dniu, w kościele parafialnym odprawimy Msze według następującego porządku: godz. 7.00, 9.00, 10.15 i 17.00. Po Mszy o godz. 10.15 wyruszymy w uroczystej procesji do czterech ołtarzy. Trasę procesji i usytuowanie ołtarzy podaliśmy już przed tygodniem – idziemy w tym roku z procesją ulicami: Przedborska, 1000-lecia 3 Maja, Wysoka i Przedborska. Prosimy o przygotowanie ołtarzy – do odebrania w parafii są eucharystyczne plansze i stelaże ołtarzy. Zapraszamy do czynnego udziału w procesji całą asystę: obsadę do chorągwi, feretronów, poduszek, służbę liturgiczną, straż pożarną, orkiestrę dętą i wszystkich parafian. W procesji obowiązkowo wezmą udział w strojach pierwszo-komunijnych dzieci klas III-ich. Dziewczęta będą sypać przed Najświętszym Sakramentem kwiatki, chłopcy pójdą w szpalerze procesji.  Próba sypania kwiatków będzie we wtorek o godzinie 19.00. Parafian na trasie procesji prosimy o przystrojenie domów i okien. Przez całą oktawę Bożego Ciała będziemy urządzać procesję eucharystyczną wokół kościoła złączoną z wieczornym nabożeństwem; przychodźmy jak najliczniej, serdecznie zapraszamy!

W tym tygodniu wypada też III piątek miesiąca poświęcony Miłosierdziu Bożemu. O godz. 18.00 odprawimy Mszę św. zbiorową za zmarłych. Równocześnie o tej samej porze odprawimy Msze św. o urodzaje w Bujniczkach.

PRZYPOMINAMY – jeszcze raz prosimy wszystkich o selekcje śmieci rzucanych do śmietników cmentarnych. Obok nich stoją pojemniki na odpady szklane i plastikowe; rzucajmy wypalone znicze we właściwe miejsce.