św. Marka, ewangelisty, święto

Marka, Jarosława

Przyjaźń jest jak dające cień drzewo, pod którym szukam wytchnienia.
Samuel Taylor Coleridge

1 P 5, 5b-14 • Ps 89 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

25 czerwca 2017

25.06.2017r. - XII NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:
- w środę wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika,
- w czwartek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła; Msze św. w tym dniu będą odprawione w godzinach: 7:00, 9:00, 18:00.

PRZYPOMINAMY – gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w naszej parafialnej pielgrzymce na Jasną Górę, która wyrusza za dwa tygodnie. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii po Mszach św. oraz w kancelarii i nie odkładać uczestnictwa na ostatnią chwilę, ponieważ w dniu wyjścia pielgrzymki nie będzie zapisów.  Zachęcamy również do podjęcia duchowego pielgrzymowania osoby, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w naszej pielgrzymce. Pielgrzymkowa Skrzynka Intencji znajduje się przed ołtarzem, a karty wyłożone są z tyłu kościoła. Zwracamy się także z prośbą o przygotowywanie wozów do przewozu bagażów.

1 i 2 lipca odbędzie się na Jasnej Górze pielgrzymka nauczycieli. Plakat informacyjny  wywieszony jest w gablocie. Zachęcamy nauczycieli do wzięcia udziału.

Udającym się na wakacje i letnie urlopy życzymy miłego odpoczynku. Odpoczywajmy zawsze z Bogiem nigdy nie łamiąc Bożych przykazań i pamiętając o niedzielnej eucharystii.

Zachęcamy do nabycia i poczytania prasy katolickiej: dzisiejszego numeru naszej NIEDZIELI.

Od przyszłej niedzieli w związku z urlopami księży  nie będzie przez całe wakacje w niedziele Mszy św. o godz. 10.15.

Podczas wakacji spowiedź w dni powszednie nie będzie na Mszy świętej ale 15 minut przed Mszą.