Leona, Czesława

Dążyć do celów, nawet najwyższych, należy w sposób spokojny i umiarkowany.
Cyceron

Średnia zgonu w 2024r. 79,3 l

09 lipca 2017

09.07.2017r. - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– we wtorek około godziny 17.00 przybędzie na nocleg do Gorzkowic piesza pielgrzymka z Piotrkowa Trybunalskiego. Prosimy parafian by gościnnie podjęli pielgrzymów.

W czwartek wyruszy nasza parafialna, piesza pielgrzymka na Jasną Górę, na którą gorąco naszych parafian zapraszamy. Zapisy do 12 lipca. Przypominamy, że nie będzie zapisów w dniu wyjścia pielgrzymki. Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą św. o godz. 7.00 w intencji pielgrzymujących, wyjście w drogę o godzinie 8.00. W następną niedzielę o godz. 9.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu zostanie odprawiona Msza św. w intencji pielgrzymów i w intencjach, które zostały złożone do Pielgrzymkowej Skrzynki Intencji. Zaraz po Mszy zostanie odprawiona  Droga Krzyżowa na wałach jasnogórskich. Zachęcamy do modlitewnego zjednoczenia się z pielgrzymami w Częstochowie. Pielgrzymi powinni być w stanie łaski uświęcającej, wyspowiadani, dlatego w środę od godz. 17.30 będzie okazja do spowiedzi św.

W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:
- we wtorek – święto św. Benedykta Patrona Europy,
- w środę – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu,
- w czwartek – wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,
- w sobotę – wspomnienie św. Bonawentury Biskupa i Doktora Kościoła.