Myśl dnia

Dziś obchodzimy

2 Niedziela Wielkiego Postu

Imieniny

Wiktora, Cezarego

myśl dnia
„Nawrócić się to nauczyć się kochać.”
Marek Dziewiecki
czytanie

Rdz 22, 1-2. 9-13. 15-18
Ps 116B
Rz 8, 31b-34
Mk 9, 2-10
liturgia dnia

Nekrologi (0)

Odeszli do Pana w 2018r.

Średnia zgonu w 2018r. 77,9 l

23 lipiec 2017
Drodzy Pielgrzymi

W czwartek 13 lipca 2017r. w setną rocznicę objawień Fatimskich, pod hasłem „W końcu moje Niepokalane Serce zatryumfuje” wyruszyliśmy z Gorzkowic na pielgrzymi szlak.


W czwartek po Mszy św. dnia 13 lipca 2017r. w setną rocznicę objawień Fatimskich, pod hasłem „W końcu moje Niepokalane Serce zatryumfuje” wyruszyliśmy z Gorzkowic na pielgrzymi szlak. Naszym celem było spotkanie z Maryją, Panią Jasnogórską. Na sześć dni pozostawiliśmy naszą codzienność, przyzwyczajenia, domowe wygody, nasze zabieganie i codzienne sprawy. Prowadzeni światłem wiary, zawierzaliśmy wstawiennictwu Maryi swoje pragnienia, nadzieje, troski i niepokoje, intencje tych którzy iść nie mogli. Jestem przekonany, że wspólna modlitwa i refleksja oparta na objawieniach fatimskich, przeżyta podczas pielgrzymki, będzie stanowić cenną pomoc w przeżywaniu codzienności.

Bracia i Siostry, pragnę wyrazić serdeczne podziękowanie za udział w parafialnej Pieszej Pielgrzymce. Gratuluję Wam wszystkim przejścia trasy pielgrzymki, zwłaszcza naszym najmłodszym bohaterom. Gratuluję także Waszej postawy duchowej. Przemierzając kolejne kilometry, pokonywaliście swoje słabości i wznosiliście się ponad to co nas ogranicza. Daliście świadectwo jak pośród codziennych trudności wspinać się na życiowe wyżyny. Ufam, że trud pielgrzymi przyniesie w przyszłości błogosławione owoce.

W tym miejscu pragnę także wyrazić ogromną wdzięczność i podziękowanie wszystkim którzy zaangażowali się w to dzieło, szczególnie: p. Ireneuszowi Rozpończykowi, pełniącym różne funkcje w czasie trwania pielgrzymki, strażakom, mieszkańcom Borzęcina za przywitanie Pielgrzymów i słodki poczęstunek, p. Agnieszce Kiełek – Białkowskiej, Wójtowi Gminy p. Alojzemu Włodarczykowi, naszej wspaniałej Orkiestrze Gminnej. Dziękuję za modlitwę, za dobre słowo, za wsparcie duchowe. Rodzinom, Przyjaciołom i tym wszystkim, którzy przybyli na Jasną Górę na Mszę św. i Drogę Krzyżową, pokazując że są z nami.

Wraz z podziękowaniami proszę przyjąć życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa w życiu osobistym i zawodowym.

Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku!

ks. Emil Kałuża – kierownik pielgrzymki

© 2018 Parafia Rzymskokatolicka Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzkowicach