Myśl dnia

Dziś obchodzimy

św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, wspomnienie
pierwszy dzień lata

Imieniny

Alicji, Alojzego

myśl dnia
„Najwięcej jesteśmy podobni do Boga, kiedy przebaczamy bliźnim.”
św. Faustyna Kowalska
czytanie

Syr 48, 1-14
Ps 97
Mt 6, 7-15
liturgia dnia

Nekrologi (0)

Odeszli do Pana w 2018r.

Średnia zgonu w 2018r. 71,6 l

23 lipiec 2017
Drodzy Pielgrzymi

W czwartek 13 lipca 2017r. w setną rocznicę objawień Fatimskich, pod hasłem „W końcu moje Niepokalane Serce zatryumfuje” wyruszyliśmy z Gorzkowic na pielgrzymi szlak.


W czwartek po Mszy św. dnia 13 lipca 2017r. w setną rocznicę objawień Fatimskich, pod hasłem „W końcu moje Niepokalane Serce zatryumfuje” wyruszyliśmy z Gorzkowic na pielgrzymi szlak. Naszym celem było spotkanie z Maryją, Panią Jasnogórską. Na sześć dni pozostawiliśmy naszą codzienność, przyzwyczajenia, domowe wygody, nasze zabieganie i codzienne sprawy. Prowadzeni światłem wiary, zawierzaliśmy wstawiennictwu Maryi swoje pragnienia, nadzieje, troski i niepokoje, intencje tych którzy iść nie mogli. Jestem przekonany, że wspólna modlitwa i refleksja oparta na objawieniach fatimskich, przeżyta podczas pielgrzymki, będzie stanowić cenną pomoc w przeżywaniu codzienności.

Bracia i Siostry, pragnę wyrazić serdeczne podziękowanie za udział w parafialnej Pieszej Pielgrzymce. Gratuluję Wam wszystkim przejścia trasy pielgrzymki, zwłaszcza naszym najmłodszym bohaterom. Gratuluję także Waszej postawy duchowej. Przemierzając kolejne kilometry, pokonywaliście swoje słabości i wznosiliście się ponad to co nas ogranicza. Daliście świadectwo jak pośród codziennych trudności wspinać się na życiowe wyżyny. Ufam, że trud pielgrzymi przyniesie w przyszłości błogosławione owoce.

W tym miejscu pragnę także wyrazić ogromną wdzięczność i podziękowanie wszystkim którzy zaangażowali się w to dzieło, szczególnie: p. Ireneuszowi Rozpończykowi, pełniącym różne funkcje w czasie trwania pielgrzymki, strażakom, mieszkańcom Borzęcina za przywitanie Pielgrzymów i słodki poczęstunek, p. Agnieszce Kiełek – Białkowskiej, Wójtowi Gminy p. Alojzemu Włodarczykowi, naszej wspaniałej Orkiestrze Gminnej. Dziękuję za modlitwę, za dobre słowo, za wsparcie duchowe. Rodzinom, Przyjaciołom i tym wszystkim, którzy przybyli na Jasną Górę na Mszę św. i Drogę Krzyżową, pokazując że są z nami.

Wraz z podziękowaniami proszę przyjąć życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa w życiu osobistym i zawodowym.

Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku!

ks. Emil Kałuża – kierownik pielgrzymki

© 2018 Parafia Rzymskokatolicka Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzkowicach