św. Marka, ewangelisty, święto

Marka, Jarosława

Przyjaźń jest jak dające cień drzewo, pod którym szukam wytchnienia.
Samuel Taylor Coleridge

1 P 5, 5b-14 • Ps 89 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

30 lipca 2017

30.07.2017r. - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

– we wtorek przypada Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Polecajmy Bogu w modlitwie poległych i pomordowanych za Ojczyznę. Od wtorku też mamy miesiąc sierpień. Od  wielu już lat miesiąc ten jest w Polsce miesiącem trzeźwości i abstynencji. Zachęcamy wszystkich do podjęcia abstynencji i trzeźwości.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego  z Loyoli, prezbitera;
- we  wtorek– wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
- w piątek– wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.
- w przyszłą niedzielę – święto Przemienienia Pańskiego,

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek i sobota  miesiąca sierpnia. Spowiedź z racji I piątku będzie w piątek od 06.30 rano a popołudniu od godz. 17.30. Do stałych chorych pojedziemy z sakramentami w piątek o godz. 09.00.

PRZYPOMINAMY – w piątek po przyszłej niedzieli 11 sierpnia podejmiemy jak co roku zupą z chlebem na południowym posiłku pieszych pielgrzymów z Łowicza. Prosimy o przygotowanie tej zupy: Szkoła Podst. 50 l. ,Bujniczki 50 l., Osiedle za szkołą 50 l. Pielgrzymi planują dojść do Gorzkowic ok. godz. 14.15.

Na zarządzenie Księdza Arcybiskupa Metropolity odbędzie się w przyszłą niedzielę zbiórka ofiar pieniężnych do puszek z przeznaczeniem na remont spalonej wieży katedry w Gorzowie Wielkopolskim.

Za tydzień w związku z odpustem w parafii Ręczno Msza św. w Kotkowie będzie odprawiona o godzinę później, to jest o godz. 15.00.