Bernadety, Julii

Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie.
Maria Skłodowska-Curie

Dz 7, 51 – 8, 1a • Ps 31 • J 6, 30-35 liturgia dnia

Średnia zgonu w 2024r. 79,3 l

06 sierpnia 2017

06.08.2017r. - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

– w dniu dzisiejszym przypada święto Przemienienia Pańskiego; odpust w parafii Ręczno.

W TYGODNIU – W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:

- we wtorek wspomnienie św. Dominika, prezbitera,
- w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża/Edyty Stein/,dziewicy i męczennicy,
- w czwartek święto świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika,
- w piątek wspomnienie św. Klary dziewicy.

W piątek około godziny 14.00 dotrze do nas piesza Pielgrzymka idąca z Łowicza na Jasną Górę. Wszystkich duchownych w podejmiemy obiadem na plebani. Pozostałych pielgrzymów podejmiemy zupą z chlebem; połowę rozmieścimy na placu przy Szkole Podstawowej, gdzie pielgrzymom wyda posiłek kuchnia szkolna. Drugą połowę przyjmiemy na ogrodzie plebańskim, gdzie wydadzą im zupę z chlebem parafianie z Bujniczek i osiedla za szkołą.

PRZYPOMINAMY – rolnikom o pozostawieniu niewymłóconych kłosów zbóż na dożynkowe wieńce. Przypominamy też parafianom, że w wakacje w dni powszednie spowiadamy 15 minut przed Mszą ranną i wieczorną.