Apoloniusza, Alicji

Trzeba żyć, a nie tylko istnieć.
Plutarch

Średnia zgonu w 2024r. 79,3 l

27 sierpnia 2017

27.08.2017r. - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

– w dniu dzisiejszym o godz. 11.30 odprawimy Msze świętą dziękczynną za zebrane plony; to będą parafialne dożynki. Pragniemy gorąco podziękować wszystkim naszym rolnikom za żniwny trud, za zebrane ziarno z pól, za wszystkie zbiory. Dziękujemy serdecznie naszym pszczelarzom. Szczególnie dziękujemy tym osobom, które przygotowały wieńce żniwne, przyniosły bochny chleba do ołtarza. Starostom dziękuję  za piękne reprezentowanie całego środowiska rolniczego. Wielkie  dzięki Stowarzyszeniu „Razem dla Gorzkowic” za przygotowanie poczęstunku dla wszystkich osób funkcyjnych, który będzie miał miejsce po sumie przy plebani Dziękujemy chórowi parafialnemu za piękną oprawę muzyczną tej sumy.

W TYGODNIU – w najbliższy czwartek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie wszystkie zelatorki wszystkich Kół Różańcowych z terenu parafii.

W najbliższy piątek tj. 1 września przypada 78 rocznica wybuchu II wojny światowej. Będziemy w modlitwie pamiętać o poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca września. Wszyscy uczniowie wszystkich szkół powinni na początku nowego roku przystąpić do spowiedzi. W piątek okazja do spowiedzi będzie od godz. 17.00. Zachęcamy do rozpoczęcia odprawiania I piątków miesiąca przez dzieci klas IV będących po I Komunii świętej. Do stałych chorych pojedziemy z sakramentami w piątek od godz.9-ej.Wieczorna Msza będzie Mszą zbiorową za zmarłych w miesiącu sierpniu. Po Mszy wieczornej w I piątek będzie z kolei spotkanie z chórkiem parafialnym i rodzicami członkiń tego chórku.

PRZYPOMINAMY – od przyszłej niedzieli wznowimy po wakacjach odprawianie Mszy świętej z udziałem dzieci, w każdą niedzielę o godz. 10.15.

Mamy w sprzedaży w cenie 10 zł piękny album „Królowo nasza ,Częstochowska Maryjo”, który prezentuje obrazy i figury Maryi czczone na terenie naszej archidiecezji. Warto go kupić i poczytać.

W geście solidarności z poszkodowanymi przez wichurę w północno-zachodniej Polsce za tydzień po Mszach świętych będziemy zbierać ofiary pieniężne do puszek Caritas, by przyjść z pomocą poszkodowanym.