św. Jana Kapistrana, prezbitera św. Józefa Bilczewskiego, biskupa

Marleny, Honorata

„Bóg nie zszedł na ziemię, aby wyjaśnić czy znieść cierpienie, ale by napełnić je swoją obecnością. ”
Paul Claudel

Rz 4, 20-25
Łk 1

Odeszli do Pana w 2017r.

Średnia zgonu w 2017r. 75,4 l

28 sierpień 2017
Dożynki parafialne

27 sierpnia 2017r. godz. 11:30 składaliśmy dziękczynienie za tegoroczne plony. Poszczególne wsie przygotowały wieńce, które poświęcił ks. proboszcz kan. Ryszard Bryłka.

Uroczysta liturgia dożynkowa, w oprawie parafialnego chóru, była okazją do modlitwy w intencji rolników. Oprócz dziękczynienia za tegoroczne plony prosiliśmy o Boże Błogosławieństwo w tej niełatwej pracy na kolejny rok, o odwrócenie klęsk i nieszczęść. Składamy podziękowanie za włączenie się w organizację tej uroczystości tym, którzy przygotowali wieńce i korony - na uwagę zasługuje uwzględnienie tematyki 100 lecia objawień fatimskich - a zwłaszcza Stowarzyszeniu "Razem dla Gorzkowic" za rokroczne z racji tej uroczystości - "swojskie jadło".

Galeria - Dożynki