Zwiastowanie Pańskie, uroczystość
Dzień Świętości Życia

Marii, Wieńczysława

„Życie to powieść Boga. Pozwólmy Mu ją pisać.”
Isaac Bashevis Singer

Iz 7, 10-14
Hbr 10, 4-10

Odeszli do Pana w 2019r.

Średnia zgonu w 2019r. 76,3 l

27 sierpień 2018
Dożynki parafialne

26 sierpnia 2018r. godz. 11:30 składaliśmy dziękczynienie za tegoroczne plony. Poszczególne wsie przygotowały wieńce, które poświęcił ks. proboszcz kan. Ryszard Bryłka.

Uroczysta liturgia dożynkowa, w oprawie parafialnego chóru, była okazją do modlitwy w intencji rolników. Oprócz dziękczynienia za tegoroczne plony prosiliśmy o Boże Błogosławieństwo w tej niełatwej pracy na kolejny rok, o odwrócenie klęsk i nieszczęść. Składamy podziękowanie za włączenie się w organizację tej uroczystości tym, którzy przygotowali wieńce i korony oraz Stowarzyszeniu "Razem dla Gorzkowic" za rokroczne z racji tej uroczystości - "swojskie jadło".

Galeria - Dożynki