Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera,
Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, wspomnienie

Eustachego, Filipiny

„Wiele tracimy wskutek tego, że przedwcześnie uznajemy coś za stracone.”
Johann Wolfgang Goethe

1 Kor 15, 1-11

Średnia zgonu w 2018r. 73,6 l

27 sierpień 2018
Dożynki parafialne

26 sierpnia 2018r. godz. 11:30 składaliśmy dziękczynienie za tegoroczne plony. Poszczególne wsie przygotowały wieńce, które poświęcił ks. proboszcz kan. Ryszard Bryłka.

Uroczysta liturgia dożynkowa, w oprawie parafialnego chóru, była okazją do modlitwy w intencji rolników. Oprócz dziękczynienia za tegoroczne plony prosiliśmy o Boże Błogosławieństwo w tej niełatwej pracy na kolejny rok, o odwrócenie klęsk i nieszczęść. Składamy podziękowanie za włączenie się w organizację tej uroczystości tym, którzy przygotowali wieńce i korony oraz Stowarzyszeniu "Razem dla Gorzkowic" za rokroczne z racji tej uroczystości - "swojskie jadło".

Galeria - Dożynki