św. Marka, ewangelisty, święto

Marka, Jarosława

Przyjaźń jest jak dające cień drzewo, pod którym szukam wytchnienia.
Samuel Taylor Coleridge

1 P 5, 5b-14 • Ps 89 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

17 września 2017

17.09.2017r. - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

– rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (jutrzejszy poniedziałek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Msza Św. w intencji dzieci i młodzieży z naszej Parafii zgodnie z zapowiedzią będzie dziś o godz. 10.15. Dziś również przypada 78 rocznica sowieckiej agresji na Polskę. Módlmy się za poległych i pomordowanych w obronie naszej ojczyzny.

W TYGODNIU – w środę wspomnienie św. Męczenników Wietnamskich. W tym dniu o godz. 17.00 odbędzie się zebranie zelatorek Żywego Różańca. W czwartek święto św. Mateusza , Apostoła i Ewangelisty. W sobotę wspomnienie św. Ojca Pio.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy chcieli spotkać się z Jezusem Eucharystycznym w czasie doby  w naszej parafii. Dziękujemy Oazie  Parafialnej za poprowadzenie czuwania, za śpiew podczas adoracji  i Mszy św. . Bóg zapłać wszystkim.

Dziewczynki chętne do śpiewania w niedzielę podczas Mszy św. z udziałem dzieci, zapraszamy na próby scholii w piątki po Mszy św. wieczornej.

Serdecznie dziękujemy za przepiękne wieńce dożynkowe, które zostały przygotowane jako podziękowanie za tegoroczne zbiory. Prosimy, aby delegacje poszczególnych wiosek w tym tygodniu  zabrały je do swoich wiosek. Bóg zapłać.