Myśl dnia

Dziś obchodzimy

św. Antoniego, opata, wspomnienie
Dzień Judaizmu

Imieniny

Antoniego, Jana

myśl dnia
„Nie wolno się gniewać: gniew, jak bumerang, wraca do tego, co go cisnął.”
Maria Rodziewiczówna
czytanie

Hbr 3, 7-14
Ps 95
Mk 1, 40-45
liturgia dnia

Nekrologi (0)

Odeszli do Pana w 2019r.

Średnia zgonu w 2019r. 91 l

17 wrzesień 2017

17.09.2017r. - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA


DZISIAJ
– rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (jutrzejszy poniedziałek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Msza Św. w intencji dzieci i młodzieży z naszej Parafii zgodnie z zapowiedzią będzie dziś o godz. 10.15. Dziś również przypada 78 rocznica sowieckiej agresji na Polskę. Módlmy się za poległych i pomordowanych w obronie naszej ojczyzny.

W TYGODNIU – w środę wspomnienie św. Męczenników Wietnamskich. W tym dniu o godz. 17.00 odbędzie się zebranie zelatorek Żywego Różańca. W czwartek święto św. Mateusza , Apostoła i Ewangelisty. W sobotę wspomnienie św. Ojca Pio.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy chcieli spotkać się z Jezusem Eucharystycznym w czasie doby  w naszej parafii. Dziękujemy Oazie  Parafialnej za poprowadzenie czuwania, za śpiew podczas adoracji  i Mszy św. . Bóg zapłać wszystkim.

Dziewczynki chętne do śpiewania w niedzielę podczas Mszy św. z udziałem dzieci, zapraszamy na próby scholii w piątki po Mszy św. wieczornej.

Serdecznie dziękujemy za przepiękne wieńce dożynkowe, które zostały przygotowane jako podziękowanie za tegoroczne zbiory. Prosimy, aby delegacje poszczególnych wiosek w tym tygodniu  zabrały je do swoich wiosek. Bóg zapłać.

© 2019 Parafia Rzymskokatolicka Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzkowicach