Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera,
Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, wspomnienie

Eustachego, Filipiny

„Wiele tracimy wskutek tego, że przedwcześnie uznajemy coś za stracone.”
Johann Wolfgang Goethe

1 Kor 15, 1-11

Średnia zgonu w 2018r. 73,6 l

01 październik 2017

01.10.2017r. - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– od dziś wraz miesiącem październikiem rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W pierwszych dniach października o godz. 17.30; przed Mszą św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Zachęcamy wszystkich do odmawiania tej maryjnej modlitwy.  Bardzo zachęcamy dzieci przed I Komunią czyli klas „zero”, klas pierwszych i klas drugich na tę modlitwę. Dzieci klas trzecich przygotowujące się do I Komunii świętej będą mieć poświęcone i wręczone różańce dziś na Mszy św. o godz. 10.15. One będą obowiązkowo uczęszczać na Nabożeństwo Różańcowe.

W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: w poniedziałek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów ; w środę – wspomnienie Franciszka z Asyżu; w czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;  w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

W tym tygodniu przypada również I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W tych dniach właściwe każdemu dnia nabożeństwo połączymy z Różańcem. W czwartek od godz. 17.00 będzie spowiedź święta dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania a w piątek od godz. 17.00  spowiedź dla dzieci klas IV odprawiających I-sze piątki miesiąca i wszystkich chętnych. Do chorych z sakramentami pojedziemy w piątek o godz. 9.00 rano.

W sobotę 7 października zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie. O godz. 17.00 procesją różańcową wokół kościoła duchowo połączymy się z inicjatywą „Różaniec do granic”. Podczas Mszy o godz.18.00 Członkinie Żywego Różańca odnowią swoje zobowiązania i zawierzą się Matce Bożej.

PRZYPOMINAMY – za tydzień w kościołach obchodzić będziemy XVII Dzień Papieski podczas którego będziemy zbierać ofiary pieniężne na zdolną ale niezamożną młodzież; jest to żywy pomnik pamięci o naszym świętym, polskim papieżu.

W tym roku na zarządzenie Kurii Metropolitalnej w parafiach należy przeprowadzić wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Prosimy pisemnie zgłaszać kandydatów. Mają to być osoby pełnoletnie, czynnie uczestniczące w życiu wspólnoty wiernych i prowadzące życie zgodnie z zasadami etyki katolickiej.

KOTKÓW – za tydzień w związku z odpustem Matki Bożej Różańcowej w Kamieńsku, Msza św. w Kotkowie  będzie odprawiona o godzinę później, to jest o godz.15.00.