św. Marka, ewangelisty, święto

Marka, Jarosława

Przyjaźń jest jak dające cień drzewo, pod którym szukam wytchnienia.
Samuel Taylor Coleridge

1 P 5, 5b-14 • Ps 89 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

29 października 2017

29.10.2017r. - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

– w dniu dzisiejszym przeżywamy w naszej parafii wizytację kanoniczną ks. Biskupa Antoniego Długosza. Dziękujemy rodzicom młodzieży bierzmowanej za dar serca: 3 fioletowe ornaty, ampułki, bieliznę kielichową, kropidło i  kwiaty do ołtarza.

W TYGODNIU – w środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w parafii w tym dniu będzie następujący: w kościele parafialnym odprawimy Msze święte o godz.: 7.00, 9.00 i 10.15. Około godz. 11.00 z parafialnego kościoła wyruszy procesja na cmentarz; w czasie niej będziemy w pięciu stacjach polecać naszych zmarłych w wypominkach jednorazowych. Po czwartej stacji około godz. 12.00 odprawimy na cmentarzu Mszę świętą za naszych zmarłych. Będzie to na  tarasie przy kaplicy cmentarnej. O godz. 17.00 odprawimy już w samej kaplicy cmentarnej drugą Mszę świętą.

We Wszystkich Świętych przy bramie cmentarnej będzie stać i zbierać ofiary pieniężne na utrzymanie Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego student  teologii, kleryk. Będzie obecny też przy bramie wejściowej jeden z księży u którego będzie można zamówić wypominki.

W czwartek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli dawny Dzień Zaduszny. Msze w parafialnym kościele będą w godz. 7.00 i 17.00. Natomiast w tym dniu odprawimy też Msze świętą w kaplicy na cmentarzu o godz. 9.00. Po niej będzie procesja po cmentarzu z wypominkami jednorazowymi. Wieczorowa Msza będzie poprzedzona różańcem i wypominkami oktawalnymi. Takie nabożeństwo będzie przez osiem dni od 2 listopada. Zapraszamy na nie serdecznie.

W nadchodzącym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada. Z tej racji będzie spowiedź w czwartek dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania a w I piątek dla wszystkich chętnych. W oba te dni spowiedź będzie od godz. 16.00. Do stałych chorych pojedziemy w piątek o godz. 9.00 .

PRZYPOMINAMY – od 1 do 8 listopada można zyskać codziennie pod zwykłymi warunkami odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza. Odpust ten można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

Za tydzień w niedziele po Mszy o godz.7.00 będzie spotkanie formacyjne Żywego Różańca.