św. Marka, ewangelisty, święto

Marka, Jarosława

Przyjaźń jest jak dające cień drzewo, pod którym szukam wytchnienia.
Samuel Taylor Coleridge

1 P 5, 5b-14 • Ps 89 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

05 listopada 2017

05.11.2017r. - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ - Przez całą oktawę od Wszystkich Świętych o godzinie 17 odprawiamy nabożeństwo modlitewne za zmarłych. Składa się nań: Różaniec, wypominki oktawalne oraz Msza św. za zmarłych.

W TYGODNIU - W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada : w czwartek święto poświęcenia bazyliki laterańskiej; w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W najbliższą sobotę, 11 listopada, w naszej parafii łączymy obchody święta kościelnego i narodowego. Będziemy świętować Rocznicę Poświęcenia naszego kościoła  a także obchodzić 99 rocznicę odzyskania niepodległości. Porządek Mszy Świętych w tym dniu będzie następujący: 7.00, 9.00, 11.30  i  17.00. Wójt Gminy Gorzkowice zaprasza mieszkańców i gości na uroczyste obchody święta Niepodległości. Rozpoczną się one o godz.11.10 zbiórką pocztów sztandarowych, organizacji i jednostek OSP przy placu OSP Gorzkowice. Później nastąpi przemarsz pod pomniki w Rynku gdzie zostaną złożone kwiaty. O godz.11.30 będzie uroczysta suma za Ojczyznę. Po sumie będzie krótki koncert pieśni patriotyczno – narodowych w wykonaniu chóru parafialnego. Z kolei o godz.15.00 w miejscowym Domu Kultury odbędzie okolicznościowy koncert Wystąpią : Zespół Pieśni i Tańca Gorzkowice ,młodzież z Gimnazjum i mołdawski zespół Styrczańskie Dzwoneczki  w skład którego wchodzą dzieci i młodzież polskiego pochodzenia .Serdecznie zapraszamy.

Bardzo prosimy by na Narodowe Święto Niepodległości wywiesić na naszych posesjach narodowe flagi.

PRZYPOMINAMY - Prosimy, aby usuwając wypalone znicze z grobów naszych bliskich, dokonywać ich selekcji – nie rzucać ich do dużych śmietników ale do pojemników obok z podziałem na lampki szklane i plastikowe.