św. Marka, ewangelisty, święto

Marka, Jarosława

Przyjaźń jest jak dające cień drzewo, pod którym szukam wytchnienia.
Samuel Taylor Coleridge

1 P 5, 5b-14 • Ps 89 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

10 grudnia 2017

10.12.2017r. - II NIEDZIELA ADWENTU

DZISIAJ – rozpoczynamy trzydniowe rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Radosław Błaszczyk, ojciec duchowny salezjańskiego Seminarium w Lądzie. Dziś w parafii Msze św. tylko w kościele parafialnym jak w każdą niedzielę Przez dwa najbliższe dni odprawiać będziemy Msze św. w godzinach  7.00, 9.00, 11.30, 15.30 i 17.00. Roraty dla dzieci w rekolekcje będą o godz.15.30.Przez dwa dni mamy okazje do spowiedzi adwentowej – będą księża z całego dekanatu.  Gorąco zapraszamy. Do  obłożnie chorych pojedziemy z sakramentami w środę. Prosimy ich zgłaszać  w zakrystii nie w kancelarii, bo kancelaria w czasie rekolekcji jest nieczynna. Pogódźmy nasze codzienne zajęcia z rekolekcjami. Przyjdźmy do kościoła, zachęćmy do tego naszych domowników!
Rozprowadzamy przy parafii świece w ramach akcji „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Świece można nabyć przy wyjściu w kościele oraz w zakrystii; za małą świecę ofiara 6 zł, za dużą 12 zł. Pomagamy w ten sposób dzieciom z ubogich rodzin.

W  TYGODNIU
– w środę po rekolekcjach o godz. 9.00 odprawimy Mszę za naszych bliskich zmarłych. O godzinie 10.00 pojedziemy do chorych.

Opłatki wigilijne roznoszone będą w tym tygodniu w następującym porządku:
Środa – ul. Warszawska, Łąkowa, Słowackiego, Szkolna, Kwiatowa, Nowa,
Czwartek – ul. Częstochowska,
Piątek – ul. Rynek, Żabia, Cmentarna, Ogrodowa, Polna,
Sobota – Bujnice, Kolonia Bujnice,  Bujnice Kombinat, Bujnice Blok.

PRZYPOMINAMY
– mamy jeszcze w sprzedaży za 26 zł. w formie dużej książki KALENDARZE ROLNIKÓW na 2017r. Może to być dobry prezent mikołajkowy lub pod choinkę.
Chcemy wrócić do tradycji przygotowywania przez parafię paczek dla mniej zamożnych dzieci i rodzin przed Świętami Bożego Narodzenia. Od jutra przez tydzień w przedsionku będą wystawione kosze do których będzie można składać słodycze, niepsujące się artykuły spożywcze oraz chemiczne.Za tydzień też zrobimy zbiórkę ofiar pieniężnych do puszek by część produktów do tych paczek zakupić. Pomogą w tym przedstawiciele grupy motocyklowej z Plucic.
Dzisiaj na Mszy o godz.10.15 zostaną przyjęte do chórku nowe członkinie.
W przyszłą środę 20 grudnia o godz.19 przyjedzie do parafii firma Impresja, która weźmie miary na szycie strojów do Komunii świętej. Firma prosi o zaliczkę 50 zł.
Taca we wtorek w ostatni dzień rekolekcji będzie wyrazem naszej wdzięczności wobec rekolekcjonisty za trud przeprowadzenia  rekolekcji.