św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła

Alberta, Leopolda

„Przebaczyć to znaczy nie mścić się; nie odpłacać złem za zło. To znaczy kochać.”
Lew Tołstoj

Flm 7-20

Średnia zgonu w 2018r. 74 l

04 luty 2018

04.02.2018r. - V NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy,
-  we wtorek -  wspomnienie świętych męczenników Pawła i towarzyszy,
- w sobotę -  wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy,
- w niedzielę -wspomnienie N.M.P. z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,

PRZYPOMINAMY – krótka informacja o Lourdes w związku ze Światowym Dniem Chorego. W 1858 r. w 4 lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Boża objawiła się ubogiej pasterce Bernardecie Soubirous w Lourdes położonym we francuskich Pirenejach. Podczas 18 zjawień Maryja wzywała do modlitwy i pokuty oraz poleciła, by na miejscu objawień stanął kościół. Wkrótce Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń  i uzdrowień stając się światowym centrum kultu maryjnego. W sposób szczególny do Lourdes pielgrzymują chorzy z całego świata.

Przy okazji dnia chorego kierujemy do wszystkich parafian prośbę, aby prosić księdza do chorych i starszych wiekiem domowników, aby byli zaopatrzeni sakramentami chorych, aby nie było u nas zgonów ludzi bez spotkania z księdzem, który wyspowiada i udzieli namaszczenia chorych. To jest bardzo ważne, od tego zależy zbawienie umierających. Nie odkładajmy wołania księdza na „potem”. Często okazuje się , że jest już za późno!

Za tydzień tj. 11 lutego, w ramach XXVI Światowego Dnia Chorego, zostanie przeprowadzona przed naszym kościołem zbiórka ofiar do puszek. Pieniądze ofiarodawców będą przeznaczone na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych, inicjowanych przez ruch dobroczynny „Betel”.

Jest propozycja, aby w naszej parafii założyć zakon rycerzy Jana Pawła II. Jest to instytut działalności religijnej dla mężczyzn, katolików świeckich. Mamy wystawiony przed ołtarzem informujący o tym baner. Organizacja ta funkcjonuje już w kilku polskich diecezjach. Mogą do niego należeć mężczyźni wolni i żonaci w związku sakramentalnym. Zakon chce zgłębiać i kontynuować dzieło Jana Pawła II. Czekamy na zgłoszenia Niech nikogo nie przestraszy nazwa „zakon’.