św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła

Alberta, Leopolda

„Przebaczyć to znaczy nie mścić się; nie odpłacać złem za zło. To znaczy kochać.”
Lew Tołstoj

Flm 7-20

Średnia zgonu w 2018r. 74 l

18 luty 2018

18.02.2018r. - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

„Panu Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon”.

DZISIAJ – od minionej środy zaczął się w Kościele tegoroczny Wielki Post. Dzisiaj o godz. 17.00  odprawimy pierwsze „Gorzkie Żale”, wygłoszone będzie kazanie pasyjne. „Gorzkie Żale” będziemy odprawiać przez cały Wielki Post przed niedzielną, popołudniową Mszą świętą.  Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na to pasyjne nabożeństwo. Drogę Krzyżową odprawiamy w każdy piątek Wielkiego Postu. O godz. 16.00 z rozważaniem dla dzieci, a po Mszy św. o godz. 17.30 z rozważaniem dla dorosłych.

W TYGODNIU – w środę wieczorem zapraszamy na nabożeństwo Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek w liturgii przypada święto katedry świętego Piotra.

PRZYPOMINAMY – za tydzień przypada niedziela pomocy Kościołowi w świecie. Będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc polskim misjonarzom i misjonarkom /Dzieło pomocy Ad Gentes/.

We wtorek 27 lutego firma Impresja przyjedzie dom parafii z gotowymi strojami do I Komunii świętej. Na godzinę 19 przyjdą chłopcy a na godzinę 19.30 dziewczęta.

Skończył się karnawał. Niech czas Wielkiego Postu, który nastał, będzie przez nas ludzi wierzących należycie uszanowany. Niewiele potrzeba, aby zakłócić powagę tego świętego czasu. Imieniny, urodziny czy zabawa urządzona w tym czasie. Miejmy oczy otwarte. Tego się nie da pogodzić z wielkopostnym umartwieniem i rozpamiętywaniem Męki Jezusa. To jest obce naszej religijności i duchowi chrześcijańskiemu.