Leona, Czesława

Dążyć do celów, nawet najwyższych, należy w sposób spokojny i umiarkowany.
Cyceron

Średnia zgonu w 2024r. 79,3 l

22 kwietnia 2018

22.04.2018r. - IV NIEDZIELA WIEKANOCY

– przypada niedziela Dobrego Pasterza,  zaczyna się Tydzień modlitw do służby Bożej pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem świętym”. Módlmy się, aby  młodzi ludzie mieli odwagę wkraczać na tę drogę życia.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym  jutro przypada  święto św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski w środę zaś mamy święto św. Marka Ewangelisty.  Przypominamy parafianom, że w każdą środę przed Mszą wieczorną odprawiamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie na nią zapraszamy.

PRZYPOMINAMY – zachęcamy do nabycia i poczytania dzisiejszego ciekawego numeru naszego katolickiego tygodnika NIEDZIELA. W dzisiejszym numerze między innymi artykuł „Z biskupem Wojdyłą szła do chorych” mówiący o krakowskiej pielęgniarce Hannie Chrzanowskiej która wkrótce będzie beatyfikowana oraz artykuł o 75 rocznicy powstania w getcie warszawskim.
Prosimy parafian, aby po zimie odnowić i ozdobić przydrożne krzyże i kapliczki.