św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła

Alberta, Leopolda

„Przebaczyć to znaczy nie mścić się; nie odpłacać złem za zło. To znaczy kochać.”
Lew Tołstoj

Flm 7-20

Średnia zgonu w 2018r. 74 l

27 maj 2018

27.05.02018r. - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

„Wierzę w Ciebie Boże żywy w Trójcy jedyny prawdziwy”

DZISIAJ – w  dniu dzisiejszym przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W filialnym kościółku na Jasnej Górce w Czernie przypada odpust. Suma odpustowa będzie  odprawiona tam o  godz. 11.30 równocześnie z Mszą w kościele parafialnym.

W TYGODNIU – w najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, dawne Boże Ciało. W tym dniu, w kościele parafialnym odprawimy Msze według następującego porządku: godz. 7.00, 9.00, 10.15 i 17.00. Po Mszy o godz. 10.15 wyruszymy w uroczystej procesji do czterech ołtarzy. Trasę procesji i usytuowanie ołtarzy podaliśmy już przed tygodniem – idziemy w tym roku z procesją ulicą Kościelną do ul. Przemysłowej. Prosimy o przygotowanie ołtarzy - do odebrania w parafii są eucharystyczne plansze i stelaże ołtarzy. Zapraszamy do czynnego udziału w procesji całą asystę: obsadę do chorągwi, feretronów, poduszek, służbę liturgiczną, straż pożarną, orkiestrę dętą i wszystkich parafian. W procesji obowiązkowo wezmą udział w strojach pierwszo komunijnych dzieci klas III-ich, Dziewczęta będą sypać przed Najświętszym Sakramentem kwiatki, chłopcy pójdą w szpalerze procesji.  Próba sypania kwiatków będzie we wtorek o godz. 19.00. Parafian na trasie procesji prosimy o przystrojenie domów i okien. Przez całą oktawę Bożego Ciała będziemy urządzać procesję eucharystyczną wokół kościoła złączoną z wieczornym nabożeństwem; przychodźmy jak najliczniej, serdecznie zapraszamy! W tym tygodniu wypada też we wtorek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej dziewicy, oraz I piątek miesiąca czerwca. Spowiedź z tej racji na wszystkich Mszach w Boże Ciało a w piątek od godz. 17.00. Do stałych chorych pojedziemy w piątek od godz. 9.00.

PRZYPOMINAMY – istnieje możliwość wyjazdu na pielgrzymkę autokarową do Lourdes i innych sanktuariów Maryjnych Francji i Hiszpanii. Pielgrzymkę w dniach 20-28 sierpnia organizuje parafia Gomunice. Koszt 2890 zł + 55 euro.

Msze święte o urodzaje w tym tygodniu będą odprawione : w poniedziałek w Woli Kotkowskiej, we wtorek w Szczukocicach ,w środę Kolonii Gorzędów.

W najbliższą sobotę w naszym kościele o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza św. w ramach obchodów Powiatowego Dnia Strażaka.

Wyjazd Koła Żywego Różańca w piątek 1 czerwca: osoby z Borzęcina i okolic (przy sklepiku) godz. 17.00; osoby z Czerna i okolic – z Sobakówka (przy sklepiku) 17.00; pozostałe zapisane osoby spod kościoła parafialnego 17.30. Koszt 20 zł.

W środę 30 maja o godz. 16.00 w kościele próba młodzieży klas III Gimnazjum przed bierzmowaniem.