św. Marka, ewangelisty, święto

Marka, Jarosława

Przyjaźń jest jak dające cień drzewo, pod którym szukam wytchnienia.
Samuel Taylor Coleridge

1 P 5, 5b-14 • Ps 89 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

03 czerwca 2018

03.06.2018r. - IX NIEDZIELA ZWYKŁA

– mamy obecnie oktawę Bożego Ciała. Codziennie po Mszy wieczornej urządzamy procesję eucharystyczną wokół kościoła. Serdecznie na nią wszystkich parafian zapraszamy. Prosimy, aby dziewczęta po I Komunii sypały kwiatki codziennie aż do piątku włącznie.

W TYGODNIU – zakończenie oktawy będzie w  czwartek. W tym dniu też na Mszy wieczornej będzie poświęcenie wianków oraz błogosławieństwo małych dzieci. Zapraszamy.

W piątek najbliższy wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa –dzień naszego parafialnego odpustu. W tym dniu odprawimy Msze święte w godzinach: 07.00; 09.00 i 18.00. Sumą odpustową będzie Msza o godz. 18.00 .Zapraszamy na nią asystę do procesji. W piątek wolno spożywać pokarmy mięsne.

PRZYPOMINAMY – parafialna, autokarowa pielgrzymka do Kalisza i Lichenia ma wyjazd spod kościoła w sobotę o godzinie 6.30.