św. Marka, ewangelisty, święto

Marka, Jarosława

Przyjaźń jest jak dające cień drzewo, pod którym szukam wytchnienia.
Samuel Taylor Coleridge

1 P 5, 5b-14 • Ps 89 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

10 czerwca 2018

10.06.2018r. - X NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ – kończymy obchody odpustu ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Po sumie urządzimy ostatnią w tym roku procesję eucharystyczną.

TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: w poniedziałek wspomnienie świętego Barnaby Apostoła, we wtorek wspomnienie Błogosławionych Męczenników Ludwika Rocha Gietyngiera i Maksymiliana Binkiewicza – dwóch pierwszych Kapłanów Męczenników Kościoła Częstochowskiego; w środę wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła; w czwartek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

Jutro 11 czerwca na Jasnej Górze odbędzie comiesięczne czuwanie naszej archidiecezji. Wyjazd wszystkich chętnych autokarem spod kościoła o  godz. 18.00. Zapraszamy do wyjazdu.

PRZYPOMINAMY – trwający obecnie miesiąc czerwiec poświęcony jest szczególnie czci Boskiego Serca. W Polsce kult Serca Zbawiciela zawsze był bardzo żywy. To przecież na prośbę biskupów polskich papież Klemens XIII w 1765 r. rozciągnął na cały Kościół Uroczystość Serca Pana Jezusa. Jeśli twoja rodzina  jeszcze dotąd nie została oddana pieczy Boskiego Serca Zbawiciela, to czerwiec jest po temu stosowną okazją. Przyjdźmy całą rodziną na wieczorne nabożeństwo, apotem w domu dokonajmy poświęcenia domu i rodziny opiece Najświętszego Serca Zbawiciela.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE – w dniu 14 czerwca/czwartek/ od godz.13.00 w Ośrodku Zdrowia przy ul. Kwiatowej w Gorzkowicach odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Bliższe informacje w Przychodni.