Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera,
Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, wspomnienie

Eustachego, Filipiny

„Wiele tracimy wskutek tego, że przedwcześnie uznajemy coś za stracone.”
Johann Wolfgang Goethe

1 Kor 15, 1-11

Średnia zgonu w 2018r. 73,6 l

24 czerwiec 2018

24.06.2018r. - XII NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ – w dniu dzisiejszym przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. O godz.10.15 odprawimy Mszę św. zbiorową za zmarłych Janów i Janiny.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: w czwartek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, w piątek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła; Msze św. w tym dniu będą odprawione w godzinach: 7:00; 9:00 i 18:00.

PRZYPOMINAMY – gorąco zapraszamy parafian do zapisywania się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Wpisowe 20 zł (każda kolejna osoba ze stałych mieszkańców domu jednorodzinnego płaci 10 zł). Nie ma zapisów w dniu wyjścia pielgrzymki. Osoby niepełnoletnie chcące wziąć udział w pielgrzymce bez rodzica składają wypełniony, stosowny formularz. Te osoby, które z różnych powodów nie będą mogły iść na pielgrzymkę, mogą w zakrystii lub kancelarii złożyć Pielgrzymkowe Intencje Modlitewne, w których pątnicy będą codziennie zanosić modlitwy. Dobrowolne złożone ofiary zasilą fundusz pielgrzymkowy.

Dziękujemy ofiarodawcom z ul. Kościelnej (IV ołtarz)za przeznaczenie 170 zł na cele pielgrzymki. Zakupiono: transparent oraz linę bezpieczeństwa.  Bóg zapłać! Również bardzo dziękujemy panom Marianowi Ziembie i Tomaszowi Wachnikowi za wykonanie wózka nagłośnieniowego. W przyszłą niedzielę po Mszach o godz. 9:00; 11:30 oraz Czernie z racji 100-lecia Niepodległości i zbliżającej się pielgrzymki zawita „rozśpiewany wóz”. Zachęcamy parafian do poświęcenia uwagi.

W sobotę młodzież naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania; bardzo dziękujemy rodzicom za dar na rzecz parafii. Zakupiliśmy mianowicie nowe 32 krzesełka do salki. Bóg zapłać!\

Udającym się na wakacje i letnie urlopy życzymy miłego odpoczynku. Odpoczywajmy zawsze z Bogiem nigdy nie łamiąc Bożych przykazań i pamiętając o niedzielnej Eucharystii.

Zachęcamy do nabycia i poczytania prasy katolickiej : dzisiejszego numeru naszej NIEDZIELI.

Od przyszłej niedzieli w związku z urlopami księży  nie będzie przez całe wakacje w niedziele Mszy św. o godz. 10.15.W zamian za to przez całe wakacje. Msza niedzielna w Kotowie będzie o godz.10.15.