św. Marka, ewangelisty, święto

Marka, Jarosława

Przyjaźń jest jak dające cień drzewo, pod którym szukam wytchnienia.
Samuel Taylor Coleridge

1 P 5, 5b-14 • Ps 89 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

22 lipca 2018

22.07.2018r. - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ – po Mszach o godzinie 9.00 i 11.30 będzie błogosławieństwo wszystkich pojazdów mechanicznych i modlitwa za kierowców i wszystkich podróżujących. Za wstawiennictwem św. Krzysztofa, którego wspomnienie liturgiczne przypada we wtorek, będziemy prosić Boga by nam błogosławił i ustrzegł od wszelkich niebezpieczeństw w czasie jazdy i podróży. Niech kierowcy od razu po Mszy św. udadzą się do swoich pojazdów.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu wypada:
- w poniedziałek święto św. Brygidy zakonnicy, patronki Europy,
- we wtorek  - wspomnienie św. Kingi, dziewicy,
- w środę - święto  św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i automobilistów,
- w czwartek - wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

PRZYPOMINAMY – pielgrzymka to dzieło Boże, które potrzebuje konkretnych osób, aby mogło funkcjonować. Każdy z idących pielgrzymim szlakiem tworzy pielgrzymkę nadając jej sens. Ale są osoby, które w szczególny sposób angażują się w to, aby dobrze przemierzać pątniczy szlak. Dlatego z całego serca pragniemy podziękować: wszystkim osobom, które wzięły udział w promocji pielgrzymki; klerykowi Sebastianowi i służbie porządkowej za troskę o bezpieczeństwo podczas podróży i postojów; oazie i młodzieży za śpiew i oprawę muzyczną; wozakom i kierowcom za troskę o pielgrzymów; pocztowi sztandarowemu – Żywego Różańca, Górników i Kierowców; orkiestrze dętej, jak i wszystkim przybyłym do Częstochowy na paradę wdzięczności; strażakom, asyście konnej ze Szczukocic; mieszkańcom Woli Kotkowskiej, Kotkowa i Borzęcina za przywitanie grupy i poczęstunek; w sposób szczególny p. Wójtowi i Dyrektorowi Szkoły Podstawowej za zorganizowanie ciepłego posiłku dla pielgrzymów po ulewie, za gminny autobus; p. Ireneuszowi za duży wkład w przebieg pielgrzymki; jak i wszystkim tym, którzy swą obecnością przyczynili się do ubogacenia naszej parafialnej pielgrzymki – Bóg zapłać. W tym roku na pielgrzymi szlak wyruszyło 155 pielgrzymów. Bogu niech będą dzięki.

Rolnikom na rozpoczynające się żniwa mówimy: Szczęść Boże. Prosimy zostawić nie wymłócone kłosy zboża na dożynkowe wieńce.