Leona, Czesława

Dążyć do celów, nawet najwyższych, należy w sposób spokojny i umiarkowany.
Cyceron

Średnia zgonu w 2024r. 79,3 l

28 lipca 2018

29.07.2018r. - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

– w środę  przypada Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Polecajmy Bogu w modlitwie poległych i pomordowanych za Ojczyznę. Od środy też mamy miesiąc sierpień, czas dobrowolnego daru abstynencji narodu polskiego. Zachęcamy wszystkich do podjęcia abstynencji i trzeźwości.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:
- we wtorek– wspomnienie św. Ignacego  z Loyoli, prezbitera;
- w środę – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
- sobotę – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek i sobota  miesiąca sierpnia. Spowiedź z racji I piątku będzie w piątek od 6.30 rano a popołudniu od godz. 17.30. Do stałych chorych pojedziemy z sakramentami w piątek o godz. 9.00.

PRZYPOMINAMY – w sobotę po przyszłej niedzieli 11 sierpnia podejmiemy jak co roku zupą z chlebem na południowym posiłku pieszych pielgrzymów z Łowicza. Prosimy o przygotowanie tej zupy: Szkoła Podstawowa: 100 l., Żuchowice: 50 l., Plucice: 50 l. Pielgrzymi planują dojść do Gorzkowic ok. godz. 14.15.

W najbliższych dniach będziemy wykładać kostkę brukową koło kaplicy cmentarnej. Przyszedł już pierwszy transport tej kostki.