św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika • św. Jerzego, męczennika

Grzegorza, Fidelisa

Pomoc Boża jest udzielana tylko tym, którzy jej szukają.
Max Lucado

Dz 12, 24 – 13, 5a • Ps 67 • J 12, 44-50 liturgia dnia

12 sierpnia 2018

12.08.2018r. - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– w środę  przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W kościele parafialnym odprawimy Msze święte w godzinach: 7.00, 9.00, 11.30 i 17.00.

Na wszystkich Mszach będzie poświęcenie ziół i kwiatów. Sumę odprawimy za Ojczyznę oraz poległych w jej obronie żołnierzy; w tym dniu przypada też Dzień Wojska Polskiego w rocznice słynnej bitwy warszawskiej w 1920r. Wójt Gminy Gorzkowice serdecznie zaprasza na tę uroczystość wszystkich kombatantów i poczty sztandarowe z terenu całej Gminy. Ponadto w kalendarzu liturgicznym we wtorek wypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika a w piątek wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

Od piątku będziemy odprawiać nowennę przed Uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej. Nowenna będzie na Mszy popołudniowej. Wyjątkiem będzie przyszła niedziela, kiedy to nowenna ta będzie na sumie.  /Patrz : Agenda Częstochowska./

Najbliższy piątek jako trzeci w miesiącu poświęcony jest kultowi Bożego Miłosierdzia. O godzinie 18.00 odprawimy Mszę św. o Bożym Miłosierdziu. Po Mszy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Msza św. piątkowa będzie Mszą zbiorową za zmarłych z naszej wspólnoty.

PRZYPOMINAMY – bardzo gorąco dziękujemy za podjęcie w piątek posiłkiem południowym pieszych pielgrzymów z Łowicza. Podziękowanie to kierujemy do Dyrekcji i pracowników miejscowej Szkoły Podstawowej, wsi: Żuchowice i Plucice oraz anonimowemu ofiarodawcy napojów. Dziękujemy też wsi Plucice za poczęstunek pielgrzymki niepełnosprawnych. Niech Bóg wynagrodzi wam wszystkim błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.

Za dwa tygodnie  na sumie obchodzić będziemy nasze parafialne dożynki. Gospodarzami ich będą wsie Czerno i Sobakówek. Stamtąd  będą starostowie dożynek. Prosimy poszczególne wsie o przygotowywanie już tradycyjnych wieńców dożynkowych.