Apoloniusza, Alicji

Trzeba żyć, a nie tylko istnieć.
Plutarch

Średnia zgonu w 2024r. 79,3 l

25 sierpnia 2018

26.08.2018r. - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

– w dniu dzisiejszym o godzinie 11.30 odprawimy Msze świętą dziękczynną za zebrane plony; to będą parafialne dożynki. Pragniemy gorąco podziękować wszystkim naszym rolnikom za żniwny trud, za zebrane ziarno z pól, za wszystkie zbiory. Dziękujemy serdecznie naszym pszczelarzom. Szczególnie dziękujemy tym osobom, które przygotowały wieńce żniwne, przyniosły bochny chleba do ołtarza. Starostom dziękuję  za piękne reprezentowanie całego środowiska rolniczego. Wielkie  dzięki Stowarzyszeniu „Razem dla Gorzkowic” za przygotowanie poczęstunku dla wszystkich osób funkcyjnych, który będzie miał miejsce po sumie przy plebani Dziękujemy chórowi parafialnemu za piękną oprawę muzyczną tej sumy.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada :
- w poniedziałek wspomnienie św. Moniki,
- we wtorek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,
- w środę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
W najbliższą sobotę  1 września przypada 79 rocznica wybuchu II wojny światowej. W modlitwach będziemy pamiętać o poległych i zamordowanych w obronie Ojczyzny.

PRZYPOMINAMY – od przyszłej niedzieli wznowimy po wakacjach odprawianie Mszy świętej z udziałem dzieci, w każdą niedzielę o godzinie 10.15.
Mamy w sprzedaży w cenie 10 zł piękny album „Droga Polaków do niepodległości”. Warto go kupić i poczytać.
Parafia nasza organizuje pielgrzymkę w Bieszczady w dniach 28-30 września br. Wyjazd ok.godz.14.W planie: Kalwaria Pacławska, kościoły pocerkiewne i cerkwie w Bieszczadach, Polańczyk, Jezioro Solińskie, Ustrzyki Dolne i Górne, Dębowiec/sanktuarium La Salette/, Komańcza, Dukla. Koszt to 290 zł, w tym autokar, 4 posiłki /śniadania i obiadokolacje/, 2 noclegi. Zapisy od dziś w zakrystii lub w kancelarii z zaliczką 100 zł.
Ks. Emil serdecznie zaprasza tegorocznych pątników na ognisko w przyszłą niedzielę na ogrodzie plebańskim o godzinie 17.
W minionym tygodniu wykładaliśmy kostkę brukową wokół kaplicy cmentarnej. Będzie też kostka do kaplicy od bramy przy boisku piłkarskim.