św. Marka, ewangelisty, święto

Marka, Jarosława

Przyjaźń jest jak dające cień drzewo, pod którym szukam wytchnienia.
Samuel Taylor Coleridge

1 P 5, 5b-14 • Ps 89 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

09 września 2018

09.09.2018r. - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

– wspominamy 12 rocznicę święceń naszego Metropolity ks. Abpa Wacława Depy. W naszych modlitwach polecajmy Bogu Jego osobę i służbę Kościołowi.

W TYGODNIU:
- w czwartek wspomnienie św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła
- w piątek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego
- w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

W piątek w naszej parafii będziemy przeżywać dobę eucharystyczną. Po Mszy św. o godz. 7:00 rozpoczniemy adorację NS. Zapraszamy na adorację, katechetów z uczniami, róże różańcowe, młodzież KSM, niech każdy kto tylko może, chętnie poświęci czas Jezusowi. Od godz. 20:00 zapraszamy na adorację, którą prowadzić będzie grupa oazy parafialna. Po adoracji o godz. 22:00 odprawiona zostanie Msza św. ku czci Najświętszego Sakramentu, a po niej wznowienie adoracji, aż do Mszy św. porannej.

W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

Za tydzień w niedziele rozpoczynamy w Kościele Tydzień Wychowania, z tej racji zapraszamy dzieci z klas I SP na mszę o godz. 10:15, podczas której zostaną pobłogosławione ich przybory szkolne.

Zachęcamy gorąco naszych parafian do angażowania się w życie parafii:
Młodzież zapraszamy w piątki po mszy św. wieczornej na spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
Dzieci pragnące śpiewać podczas mszy niedzielnych i rozwijać swój talent muzyczny zapraszamy w piątki na 17:00 na próby scholki parafialnej.
Również zapraszamy chętne osoby, do naszego chóru parafialnego który spotyka się w piątki o 19:30. Niejednokrotnie mieliśmy okazję posłuchać ich śpiewu przy różnych ważnych uroczystościach, dlatego nie pozwólmy, by brak osób spowodował jego zanik. Mamy się czym chlubić, bo jesteśmy jedyną parafią w dekanacie, która ma tak wspaniałych śpiewaków.

Dziękujemy anonimowym ofiarodawcom za wpłatę 150 zł na rzecz prac wokół kaplicy cmentarnej.

Prosimy by w tym tygodniu zabrać z kościoła przyniesione na dożynki wieńce.