Leona, Czesława

Dążyć do celów, nawet najwyższych, należy w sposób spokojny i umiarkowany.
Cyceron

Średnia zgonu w 2024r. 79,3 l

23 września 2018

23.09.2018r. - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

– dzisiejszą niedzielą kończymy obchód Tygodnia Wychowania. Pamiętajmy o kształtowaniu dobrych postaw w młodym pokoleniu przez świadectwo życia wobec swoich dzieci. Dzisiaj świat potrzebuje świadków wiary i miłości oraz niosących dobre wartości. Rodzice są pierwszymi nauczycielami i świadkami w wychowywaniu dzieci i młodzieży. Niech zatem proszą św. Rodzinę o wsparcie duchowe.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym we tym tygodniu wypada:
- w czwartek wspomnienie św. Wincentego a Paulo,
- w piątek wspomnienie św. Wacława - jest to dzień imienin naszego ks. Abpa Wacława Depo.
- w sobotę - obchodzimy  święto św. Archaniołów św. Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętajmy by często modlić się do św. Michała Archanioła i prosić go o pomoc w chwilach trudnych i chwilach pokus.

PRZYPOMINAMY – w sobotę 29 września spotkanie kandydatów do bierzmowania: 10:00 klasy VIII SP; 10:45 – Gimnazjum. Przypominamy rodzicom, że przygotowanie do sakramentu bierzmowania obowiązuje w parafii zamieszkania. Przygotowanie to rozpoczyna się od VII klasy SP i trwa 3 lata. W momencie wyrażenia chęci przystąpienia do sakramentu bierzmowania rozpoczyna się trzyletni cykl formacji. Dlatego też rodzic, który zgłasza swoje dziecko w np. III klasie gimnazjum musi być świadomy, że dopiero rozpoczyna się przygotowanie dalsze do tegoż sakramentu. Osoby dorosłe, które chciałby rozpocząć takie przygotowania, zgłaszają się indywidualnie do księdza prowadzącego przygotowanie do bierzmowania.

Zachęcamy gorąco naszych parafian do angażowania się w życie parafii: Młodzież zapraszamy w piątki po mszy św. wieczornej na spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dziewczynki pragnące śpiewać podczas mszy niedzielnych i rozwijać swój talent muzyczny zapraszamy w piątki na godz.  17:00. Chór parafialny spotyka się w piątki o godz. 19:30. Gorąco zapraszamy!

W przyszłą niedzielę 30 września koło OSP Gorzkowice w godzinach od 10:00 do 13:00 będzie można oddać krew.