Apoloniusza, Alicji

Trzeba żyć, a nie tylko istnieć.
Plutarch

Średnia zgonu w 2024r. 79,3 l

29 września 2018

30.09.018r. - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– od poniedziałku rozpoczynamy w kościele nabożeństwa różańcowe. Różaniec będziemy odmawiać w kościele o godzinie 17:00, po nim Msza św. wieczorna. Zachęcamy wszystkich do rozważania tajemnic z życia Jezusa wraz z Jego Matką. Za pobożne rozważanie tajemnic różańcowych można uzyskać odpust zupełny. Bardzo zachęcamy do wzięcia udziału w tych nabożeństwach dzieci i młodzież. Wyjątkowo 6 października tj, w najbliższą sobotę, ze względu na śluby, nabożeństwo i msza św. odbędą się o godz. 18:00.

W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:
- w poniedziałek - św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;
- we wtorek - wspomnienie św. Aniołów Stróżów;
- w czwartek - wspomnienie Franciszka z Asyżu;
- w piątek - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

Nabożeństwo I czwartkowe, I piątkowe, I sobotnie połączone będą z różańcem. W piątek od g. 17.00  spowiedź dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Do chorych z sakramentami pojedziemy w piątek o godz. 9:00. 7 października przypada święto MB Różańcowej, z tego tytułu Msza o godz. 7.00 sprawowana będzie w intencji  Członków Żywego Różańca z odnowieniem przyrzeczeń, po mszy comiesięczne spotkanie formacyjne. Również 7 października w niedzielę na mszy o 10:15 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają różańce.