Sary, Agnieszki

Przyjaciel to ktoś, przed kim można głośno myśleć.
Epiklet

Dz 9, 31-42 • Ps 116B • J 6, 55. 60-69 liturgia dnia

Średnia zgonu w 2024r. 79,3 l

14 października 2018

14.10.2018r. - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

– przypada XVIII Dzień papieski czyli ostatnia niedziela przed rocznicą wyboru kard. Karola Wojdyły na papieża Jana Pawła II. Było to 40 lat temu. Dziś  pod kościołami i w innych miejscach odbywa się zbiórka ofiar na Papieski Fundusz stypendialny, żywy pomnik pamięci o Papieżu Polaku. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary na kształcenie ubogiej ale zdolnej młodzieży. Dzisiaj zaraz po sumie będzie uroczyste odsłonięcie i poświęcenie obelisku z racji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie będzie okolicznościowy koncert w miejscowym Domu Kultury.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
- we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi śląskiej,
- w środę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego ,biskupa i męczennika,
- w czwartek święto św. Łukasza ewangelisty,
- w sobotę wspomnienie św. Jana Kantego prezbitera.

Piątek w najbliższym tygodniu jest trzecim w miesiącu – wieczorem odprawimy Mszę zbiorową za zmarłych.

PRZYPOMINAMY – róbmy porządki na cmentarzu i grobach swoich bliskich, bo Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny coraz bliżej. Selekcjonujmy śmieci. Rzucajmy je tyko do śmietników. Przed małym śmietnikiem narzucana jest hałda śmieci którą ciężko załadować na samochód. Przyjmujemy już na  wypominki: roczne, półroczne, kwartalne, oktawalne i jednorazowe – są to okresowe modlitwy za zmarłych. Wypominki jednorazowe i oktawalne napiszmy na kartkach w domu.

Serdecznie dziękujemy za dary na Seminarium Duchowne. Złożyli je: Czerno i Sobakówek – dary natury i 485 zł, Grabostów – dary natury i 379 zł, Kolonia Żuchowice – dary natury i 350 zł, Sobaków – dary natury i 310 zł. Bóg zapłać. Klerycy przyjadą po dary w czwartek, więc można je jeszcze dowieźć.